زخمی شدن ۱۰۰ نفر در تظاهرات دیشب فلسطینیان در حمایت از اسرا

زخمی شدن ۱۰۰ نفر در تظاهرات دیشب فلسطینیان در حمایت از اسرا
پنج‌شنبه 18 شهريور 1400 - 03:31

تظاهرات گسترده فلسطینیان در حمایت از اسرا با ورود نظامیان صهیونیست و اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی به خشونت و درگیری کشیده شده است.

العالم-فلسطین اشغالی

پس از تشدید برخوردهای خشونت آمیز زندانبانان اسرائیلی با اسرا به دنبال فرار 6 اسیر فلسطینی از زندان «جلبوع»، بسیاری از فلسطینیان چهارشنبه شب در قدس اشغالی و مناطق مختلف کرانه باختری راهپیمایی کردند.

تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی «تعرضات رژیم صهیونیستی علیه اسرا در زندان‌های مختلف» پس از فرار شش اسیر فلسطینی را محکوم کردند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در درگیری‌های چهارشنبه شب در جنوب نابلس، 100 نفر از فلسطینیان در حمله نظامیان اسرائیلی زخمی شدند.

از سوی دیگر، شبکه عبری زبان «کان» مدعی شد که مبارزان مقاومت به سمت نظامیان اشغالگر اسرائیلی در نزدیکی شهرک بیت ایل در شمال رام الله تیراندازی کردند.

در همین حال، منابع خبری رژیم صهیونیستی گزارش دادند که به دنبال این تظاهرات گسترده، موجی از درگیری فلسطینیان و نظامیان اسرائیلی در قدس، الخلیل، نابلس، قلقیلیه و بیت لحم ایجاد شده است.

شامگاه چهارشنبه در شهرهای الخلیل، رام الله، نابلس و قدس راهپیمایی‌های مختلفی در حمایت از اسرای فلسطینی که موفق به فرار از زندان «جلبوع» شدند، برگزار شد، اما نظامیان صهیونیست با استفاده از گاز اشک‌آور راهپیمایی‌ها و تظاهرات فلسطینیان را سرکوب کردند.

پیش از این جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را مسئول پیامدهای بدرفتاری با اسرای فلسطینی در زندان‌های این رژیم دانست. جهاد اسلامی فلسطین همچنین از شهروندان فلسطینی خواست که به خیابان‌ها آمده و درگیری با صهیونیست‌ها را تشدید کنند.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها