سمفونی کمیته چهارگانه عربی با رهبری ارکستر صهیونیست

سمفونی کمیته چهارگانه عربی با رهبری ارکستر صهیونیست
شنبه 20 شهريور 1400 - 19:17

مواضع کمیته چهارگانه عربی- متشکل از سعودی، امارات، بحرین و مصر- درباره پیگیری "بحران"! با ایران تکرار و بلکه نسخه‌برداری از مواضع اسرائیل درخصوص ایران است به نحوی که ناظران آن را طبل کوبیدن با دست طبال اسرائیلی می‌دانند که هر موقع بخواهد هر سازی را علیه ایران می‌زند.

العالم- کشکول

جای تعجب نیست که کمیته چهارگانه عربی بیانیه‌های خود را از زبان عبری ترجمه کرده‌اند. اعضای این کمیته پا را از عادی‌سازی علنی با صهیونیست‌ها فراتر گذاشته و وارد ائتلاف استراتژیک با آن شده‌اند نه فقط بر ضد ایران بلکه بر ضد فلسطینیان. کافی‌ست در این‌باره نگاهی گذرا به مواضع و اظهارات مسئولان کشورهای عضو این کمیته علیه ملت فلسطین و قضیه فلسطین و نیز دفاع‌شان از "حق تاریخی ملت اسرائیل" در فلسطین بیندازیم.

بیانیه دهمین نشست کمیته چهارگانه عربی، که روز گذشته در مقر اتحادیه عرب در قاهره برگزار شد و مشارکت‌کنندگان در آن "نگرانی‌شان را از برنامه هسته‌ای ایران و جدیت ایران در مسالمت‌آمیز بودن برنامه‌اش و نیز احتمال توافق درباره مانع شدن در برابر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در آینده" ابراز داشتند، تکرار اظهارات همپیمان استراتژی‌شان یعنی "یائیر لاپید" وزیر خارجه اسرائیل علیه ایران است. او در جریان سفرش به مسکو مدعی شد که "ایران در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای است و باید بداند که بدون پاسخ نخواهد ماند"!!

گویا اعضای این کمیته چهارگانه که با طبل اسرائیل علیه ایران می‌کوبند، فراموش کرده‌اند که همپیمان اسرائیلی‌شان که غاصب سرزمین و مقدسات‌شان است و موجودیت آنها را تهدید می‌کند تنها طرفی در منطقه است که موشک‌ اتمی دارد و از پیوستن به معاهده "ان پی تی" خودداری می‌کند در حالی‌که همسایه مسلمان‌شان ایران عضو این معاده است و برنامه هسته‌ای آن کاملا مسالمت‌آمیز و تحت شدیدترین بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

اما آنچه در بیانیه درباره نقش منطقه‌ای ایران ذکر شده همچنین نسخه‌برداری از مواضع خشمگینانه اسرائیل درخصوص نقش ایران در خنثی کردن توطئه‌های منطقه‌ای‌اش است که این رژیم آنها را با هدف تقسیم کشورها و آواره کردن ملت‌های‌شان برنامه‌ریزی کرده است.

اتهامات اسرائیل و همپیمانان عربش علیه ایران حتی ساده‌لوحان را فریب نمی‌دهد. کشورهای عربی که امروز از سوی اسرائیل "تهدید حساب می‌شوند" در معرض توطئه تقسیم قرار دارند مانند سوریه، عراق، یمن، لیبی، سودان و حتی مصر که متاسفانه در "دام دلار" سعودی و امارات افتاد.

رژیم‌های مرتجع عربی در عربستان سعودی، امارات و بحرین برای منحرف کردن افکار عمومی منطقه عربی از نقش مزدوری‌شان برای رژیم‌ صهیونیستی تلاش می‌کنند از زبان فتنه‌برانگیز علیه ایران استفاده می‌کنند تا کارت‌ها را بر هم بزنند و به نقش تخریبی‌شان سرپوش بگذارند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها