به دنبال بی ثباتی در مرزهای افغانستان؛

روسیه تجهیزات نظامی به تاجیکستان ارسال کرد

روسیه تجهیزات نظامی به تاجیکستان ارسال کرد
شنبه 20 شهريور 1400 - 20:55

رسانه های غربی به نقل از وزارت دفاع روسیه نوشته اند که این کشور ۱۲ خودروی زرهی و شماری تجهیزات نظامی به دنبال بی ثباتی در مرزهای افغانستان با تاجیکستان، به دوشنبه فرستاده است.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که با توجه به بی ثباتی فزاینده نزدیک مرز جنوبی تاجیکستان، با دوشنبه (پایتخت تاجیکستان) برای تضمین امنیت دو کشور همکاری می کنیم.

بیانیه وزارت دفاع روسیه افزود: این سخت افزار که شامل تجهیزات نبرد نزدیک و محافظتی است، توانایی های نظامی تاجیکستان را امروزین و به میزان قبال توجهی نیرومند خواهد کرد.

بیشتر خط مرزی یک هزار و ۳۴۴ کیلومتری تاجیکستان با افغانستان، کوهستانی و نگهبانی از آن دشوار است.

مسکو از هنگام عقب نشینی نیروهای آمریکا از افغانستان و به قدرت رسیدن برق آسا و پیش بینی نشده طالبان دراین کشور، در تلاش برای تقویت تاجیکستان به عنوان متحد خود در آسیای میانه که با افغانستان هم مرز است، تاکنون چند رزمایش با تاجیکستان برگزار کرده و تجهیزات و تسلیحات خود را در پایگاه نظامی خود در این کشور که بزرگ ترین پایگاه خارجی مسکو به شمار می رود، افزایش داده است.

مسکو نگران پیامدهای به قدرت رسیدن طالبان در منطقه و احتمال نفوذ تروریست ها از افغانستان به آسیای میانه است که این منطقه را مانع دفاعی مرزهای جنوبی اش می داند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها