حماس: طرح اسرائیل برای بهبود شرایط غزه، دروغین و پوچ است

حماس: طرح اسرائیل برای بهبود شرایط غزه، دروغین و پوچ است
دوشنبه 22 شهريور 1400 - 16:34

سخنگوی جنبش حماس گفت که طرح رژیم صیهونیستی درباره بهبود شرایط غزه، صرفاه وعده‌های دروغین و پوچ است که عملا جنبه اجرایی ندارد.

العالم - فلسطین اشغالی

«حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس تأکید کرد که رژیم صهیونیستی واقعیت ملت فلسطین را درک نمی‌کند.

پایگاه خبری الخلیج الجدید به نقل از قاسم گزارش داد، طرح رژیم صیهونیستی که یائیر لاپید وزیر خارجه این رژیم، درباره بهبود شرایط غزه مطرح کرد، صرفاه وعده‌های دروغین و پوچ است که عملا جنبه اجرایی ندارد.

وی تأکید کرد، حماس بخشی از این طرح شکست خورده نخواهد بود؛ رژیم صهیونیستی فکر می‌کند که برخی از راهکارها در زمینه های اقتصادی می‌تواند مانع تحقق اهداف ملت فلسطین برای آزادسازی سرزمین خود و بازگشت آوارگان شود.

قاسم ادامه داد: «ما صاحبان یک مسئله ملی هستیم. سعی می‌کنیم حقوقمان را در سرزمین و مقدسات خود پس بگیریم و با آزادی و کرامت در سرزمین خود زندگی کنیم».

سخنگوی حماس تصریح کرد، راهکارهای رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که این رژیم و نهادهای آن نمی‌توانند با وضعیت ملی‌گرایانه رو به افزایش در نوار غزه مقابله کنند؛ به ویژه پس از نبرد شمشیر قدس.

وی خاطر نشان کرد، ملت فلسطین حق دارد از طریق هوایی و دریایی منافذی به روی جهان داشته باشد و افراد و کالاهای آن، آزادانه حرکت کنند؛ این حق ملت فلسطین است.

قاسم با بیان اینکه حماس نمی‌تواند بر سر مسائل سیاسی و ملی چانه‌زنی کند، همچنین گفت که دشمن صهیونیستی در تلاش است واقعیت جنگ ملت فلسطین با استعمار را از بین ببرد.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه، با عقب‌نشینی از گزینه نظامی، برنامه تفصیلی برای شکست حماس در غزه را از طریق اقتصادی و دیپلماتیک ارائه کرد.

وزیر خارجه رژیم اسرائیل گفت: «باید یک فرآیند بزرگ اقتصادی چند ساله را برای امور امنیتی آغاز کنیم» (جزئیات بیشتر).

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها