یونهاپ: کره شمالی یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک کرد

یونهاپ: کره شمالی یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک کرد
چهارشنبه 24 شهريور 1400 - 09:35

خبرگزاری کره جنوبی بدون ارائه هرگونه جزئیات گزارش کرد که کره شمالی یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

العالم - آسیا

با گذشت سه روز از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های کروز کره شمالی، خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی امروز (چهارشنبه) گزارش کرد که پیونگ یانگ یک پرتابه ناشناس را به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

طبق گزارش یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی امروز (چهارشنبه) دست‌کم یک پرتابه را به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) پرتاب کرده است.

طبق این گزارش، هیچ‌گونه جزئیاتی درباره تعداد و نوع پرتابه‌ یا پرتابه‌های شلیک شده و محل شلیک این پرتابه‌ها تاکنون منتشر نشده است.

با این حال، گارد ساحلی ژاپن احتمال پرتاب یک موشک بالستیک به دریای شرقی توسط کره شمالی را نامحتمل ندانسته است.

از طرف دیگر، خبرگزاری رویترز نیز گزاش کرد که یک پرتابه ناشناس درست چند روز پس از آزمایش یک موشک کروز دوربرد از سوی کره شمالی به سواحل دریای شرقی شلیک شده است.

طبق این گزارش، ارتش کره جنوبی و گارد ساحلی ژاپن با این حال تاکنون هیچ گونه جزئیات بیشتری ارائه نکردند.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) روز دوشنبه هفته جاری (۲۲ شهریور ماه) گزارش کرد که پیونگ‌یانگ با موفقیت آزمایشات موشک کروز دوربرد جدیدی را در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری (۲۰ و ۲۱ شهریور ماه) انجام داده است که موشک‌ها در ظرف مدت دو ساعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر پرواز کردند و به اهدافی برخورد کرده‌اند.

در پی انتشار این خبر، روز گذشته (سه‌شنبه)، منابع آگاه اعلام کردند که کره جنوبی و ایالات متحده هنوز اطلاعات دقیقی درباره جدیدترین آزمایشات موشک کروز کره شمالی از جمله محل پرتاب و محل برخورد آن‌ها به دست نیاوردند.(جزئیات بیشتر)

طبق گزارش یونهاپ، موشک‌های تازه آزمایش‌ شده کره شمالی ظاهراً در ارتفاع حدود ۱۰۰ متری پرواز کرده‌اند و سامانه‌های کنونی دفاع هوایی برای واکنش نشان دادن به موشک‌های بالستیک که در ارتفاع بالاتری در مقایسه با موشک‌های کروز پرواز می‌کنند، طراحی شده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها