اختصاصی العالم | نخستین پرواز ایران پس از روی کار آمدن طالبان در کابل بر زمین نشست

اختصاصی العالم | نخستین پرواز ایران پس از روی کار آمدن طالبان در کابل بر زمین نشست
چهارشنبه 24 شهريور 1400 - 14:53

نخستین پرواز ایران حامل دیپلمات‌های کشورمان پس از روی کار آمدن طالبان در فرودگاه کابل بر زمین نشست.

العالم _ آسیا

مجتبی محمد یونس؛ خبرنگار العالم در کابل گزارش داد بعد از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، اولین هواپیمای ایرانی که حامل دیپلمات‌های ایرانی است در فرودگاه کابل به زمین نشست.

یونس تصریح کرد؛ این اولین پرواز تجاری ایران به افغانستان بعد از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و به قدرت رسیدن طالبان است.

او خاطرنشان کرد، سفیر ایران همچنان در سفارت ایران در کابل مستقر است و افغانستان را ترک نکرده، ولی دیپلمات‌های ایرانی در تعطیلات بودند و امروز برای ادامه ماموریت، به کابل بازگشتند.

2

خبرنگار شبکه العالم از رسیدن کمک های انسان دوستانه از همه کشورهای جهان به فرودگاه بین المللی کابل و نیز به فرودگاه «مزار شریف» خبر داد و گفت که این کمک ها ، شامل کمک های پزشکی، چادر و مواد غذایی است که اکثر آن ها برای کودکانی است که به شدت نیازمند این کمک ها هستند.

خبرنگار العالم همچنین از ورود هواپیمایی حامل کارکنان سازمان ملل و نیز هواپیماهای دیگر از کشورهای عربی و غیرعربی خبر داد که حامل کمک های انسان دوستانه هستند.

گفتنی است؛ عبدالهادی همدانی، رئیس مدیریت فرودگاه کابل که از سوی طالبان به این سمت منصوب شده روز دوشنبه گفت که در حال حاضر برخی از مشکلات در فرودگاه پایتخت برای از سرگیری کامل پروازهای بین المللی مسافربری وجود دارد اما در عین حال خاطرنشان ساخت هیچ مشکل امنیتی برای پروازهای داخلی از سر گرفته شده از 4 سپتامبر وجود ندارد و بنابراین مسافران می توانند بدون هیچ مانعی به کابل پرواز کرده و از آن خارج شوند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها