بی نزاکتی ترامپ در تشبیه مهاجران به فاضلاب/ آمریکا در حال تبدیل شدن به چاه فاضلاب بشریت است

بی نزاکتی ترامپ در تشبیه مهاجران به فاضلاب/  آمریکا در حال تبدیل شدن به چاه فاضلاب بشریت است
دوشنبه 29 شهريور 1400 - 07:38

رئیس جمهوری پیشین آمریکا که در دوره ریاست جمهوری خود به خاطر اتخاذ سیاست های ضد مهاجرتی با انتقادهای شدیدی روبرو بود، با اشاره به وارد شدن تعداد بی‌سابقه‌ مهاجران غیر قانونی به خاک این کشور در دوران بایدن، مهاجران را به فاضلاب تشبیه کرده و گفته که آمریکا درحال تبدیل شدن به چاه فاضلاب بشریت است.

العالم ـ آمریکا

بنابر گزارش "واشنگتن اگزامینر"، دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا، یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد بی‌سابقه‌ای از مهاجران غیر قانونی بدون کنترل و بررسی وارد خاک آمریکا می‌شوند و این کشور درحال تبدیل شدن به چاه فاضلاب بشریت است.

اهانت ترامپ به مهاجران پیش از این نیز در زمان ریاست جمهوری وی در سال 2018 درکاخ ریاست جمهوری آمریکا به اوج رسیده بود. رسانه‌های آمریکا در آن زمان از اشاره توهین‌آمیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت این کشور، به مهاجران برخی کشورها خبر داده و خاطرنشان کردند که ترامپ در ادامه سیاست‌های ضدمهاجرتی خود در یک نشست رسمی در کاخ سفید با اشاره به ورود مهاجران از کشورهایی چون السالوادور، هائیتی و برخی کشورهای آفریقایی گفت: «چرا ما این مردم را از کشورهایی که سوراخ مستراح هستند به اینجا راه می‌دهیم؟»

ترامپ در ادامه بیانیه اخیر خود مدعی شد: وضعیت دیگر بحران مرزی نیست بلکه یک بحران شدید است. ده‌ها هزار نفر از هائیتی و کشورهای آفریقایی در حال ورود به آمریکا هستند.
وی افزود: هیچ اقدامی انجام نشده است و رسانه‌های بزرگ فاسد تقریبا به این مساله که شاید به بزرگ‌ترین بحران در تاریخ آمریکا تبدیل خواهد شد، هیچ توجهی نمی‌کنند.
بر اساس آمار دولت آمریکا که روز جمعه منتشر شد، در سال ۲۰۲۱ پلیس مرزی این کشور حدود ۱.۸۵ میلیون نفر را به دلیل ورود غیر قانونی به خاک آمریکا بازداشت کرده است. این یک رکورد تازه محسوب می‌شود. نیروهای مرزی آمریکا در سال ۲۰۰۰ توانسته بودند ۱.۶۴میلیون مهاجر غیر قانونی را بازداشت کنند.
گفته می‌شود حدود ۱۰ هزار مهاجر در مرزهای مشترک آمریکا و مکزیک حضور دارند و آماده ورود به خاک آمریکا می‌باشند.
تد کروز سناتور جمهوری خواه اهل تگزاس پس از دیدار از پل بین المللی "دل ریو" اعلام کرد با وحشتناک‌ترین صحنه زندگی خود مواجه شده است.
وی همچنین تاکید کرد آمریکا تا سالهای طولانی هزینه ضعف و بی‌کفایتی جو بایدن رییس جمهوری آمریکا را پرداخت خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، دولت بایدن روز شنبه اعلام کرد هزاران مهاجران غیر قانونی اهل کشور هائیتی را با پروازهای مخصوص از خاک آمریکا اخراج خواهد کرد.
دولت همچنین اعلام کرد که راهکاری جامع برای مقابله با ۱۲ هزار نفر مهاجر غیر قانونی که در طول یک هفته گذشته وارد آمریکا شده‌اند، اتخاذ خواهد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها