الحشدالشعبی یکی از عاملان جنایت «الطارمیه» را دستگیر کرد

الحشدالشعبی یکی از عاملان جنایت «الطارمیه» را دستگیر کرد
پنج‌شنبه 1 مهر 1400 - 10:19

پس از شهادت تعدادی از رزمندگان سازمان الحشدالشعبی در شمال بغداد، این سازمان اعلام کرد که نیروهایش موفق شده‌اند یکی از عوامل حمله را دستگیر کنند.

العالم - عراق

الحشد الشعبی، شامگاه چهارشنبه، اعلام کرد که نیروهایش توانسته‌اند یکی از عوامل حمله «الطارمیه» را دستگیر کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، الحشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «گروهی از تیپ ۱۲ الحشد توانست یکی از عوامل حمله به مقر این تیپ در شهرستان الطارمیه (شمال بغداد) را دستگیر کند؛ عملیاتی که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از رزمندگان قهرمان [الحشد الشعبی] شده بود».

در ادامه بیانیه مذکور آمده است این اقدام در جریان یک عملیات امنیتی در شهرستان الطارمیه صورت گرفت که در پایان به دستگیری یکی از عوامل حمله منجر شد.

عناصر سازمان تروریستی داعش در تاریخ ۲۱ ماه آگوست (۳۰ مرداد) با حمله به یکی از مقرهای تیپ ۱۲ الحشدالشعبی در شهرستان الطارمیه در شمال بغداد چهار نفر از رزمندگان این سازمان را شهید و شش تن دیگر را مجروح کردند.

حملات داعش فقط متوجه نیروهای امنیتی و رزمندگان الحشد الشعبی نیست بلکه تیر ماه گذشته، یک انفجار در بازار «الوحیلات» در شهرک صدر بغداد رخ داد که در پی آن ۳۰ نفر کشته و ۵۰ نفز دیگر نیز زخمی شدند. داعش این انفجار را نیز بر عهده گرفت.

جنبش «عصائب اهل الحق» عراق در واکنش به این انفجار، ضمن درخواست بازخواست افرادی که در این فاجعه کوتاهی کردند، گفته بود که باید اقدامات اطلاعاتی و عملیات پیش‌دستانه‌ای صورت گیرد که باعث نابودی بسترهای تروریستی شود.

این جنبش همچنین تأکید کرده بود که باید در مسئله امنیت، نقش بیشتری به نیروهای الحشد الشعبی داده شده و از تجارب آنان نیز استفاده شود.

فارس

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها