بحرینی‌ها با تظاهرات ضد صهیونیستی به استقبال وزیر خارجه اسرائیل رفتند + فیلم

پنج‌شنبه 8 مهر 1400 - 15:13

تعدادی از مردم بحرین همزمان با ورود وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به منامه، تظاهرات برگزار و مخالفت خود را با عادی‌سازی روابط با تل‌آویو اعلام کردند.

العالم - بحرین

«یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در نخستین سفر رسمی پس از توافق عادی سازی روابط میان تل‌آویو و منامه، صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ سپتامبر) وارد بحرین شد.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که ملت بحرین بارها مخالفت خود با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کرده‌اند.

بر اساس گزارش «عربی پست»، همزمان با ورود وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تظاهرات مردمی در محکومیت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در بحرین آغاز شد.

بنا به این گزارش، تظاهرات‌کنندگان اقدام به آتش‌زدن لاستیک‌های خودروها در خارج از پایتخت بحرین کردند و کاربران با به راه‌انداختن هشتگ‌هایی مخالفت خود را اعلام کردند. همچنین امروز مسیرهای منتهی به فرودگاه بحرین شاهد استقرار گسترده نیروهای امنیتی بود.

رسانه‌های فلسطینی هم فیلم و تصاویری از تظاهرات امروز مردم بحرین منتشر کردند.

بحرین در سپتامبر سال۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، توافقنامه‌ عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌های آبراهام» را امضاء و رسما با تل‌آویو روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

در همین ارتباط، صفحه آیت‌الله «شیخ عیسی قاسم» رهبر معنوی نهضت اسلامی و انقلاب بحرین در توئیتر به سفر «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به منامه واکنش نشان داد.در این پست آمده است: «خیانت نفرت انگیز عادی سازی [روابط] با دشمن صهیونیستی یکی از جنگ‌های سیاسی دولت بحرین علیه مردم آن است که با ارعاب، فقر، زندانی‌کردن، آوارگی، تحقیر، به حاشیه راندن و سلب حقوق همراه است. خدا به داد این مردم برسد».

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها