پیام رئیسی به همتای چینی/ ثبات همکاری های بین منطقه ای با اعتماد پایدار بین تهران و پکن حاصل می شود

پیام رئیسی به همتای چینی/ ثبات همکاری های بین منطقه ای با اعتماد پایدار بین تهران و پکن حاصل می شود
يکشنبه 11 مهر 1400 - 13:25

رییس‌جمهوری در پیامی با تبریک فرارسیدن روز ملی و هفتاد و دومین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، گفت: قطعا اعتماد پایدار بین ایران و چین می‌تواند همکاری‌های بین منطقه‌ای را به توسعه، ثبات و صلح تبدیل کند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

آیت الله سید ابراهیم رییسی در پیامی خطاب به شی جین پینگ همتای چینی اش آورده است: روز ملی و هفتاد و دومین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را به جناب‌عالی و ملت بزرگ چین صمیمانه تبریک می‌گویم.

رییس‌جمهوری ادامه داد: موفقیت‌های شکوهمند چین طی دهه‌های اخیر، مرهون اتحاد و همبستگی ملت بزرگ آن کشور و رهبرانی خردمند همچون جناب‌عالی برای نیل به رشد و توسعه ملی بوده است.

رییسی با بیان اینکه تعهد پایدار چین به اولویت مساله «توسعه» در دستورکار سیاست جهانی، حکایت از چشم‌انداز چین واحد از یک نظم بین‌المللی عادلانه، مردم‌گرا و به نفع همه کشورها، به‌ویژه کشورهای درحال توسعه دارد، اظهار کرد: ایران و چین به عنوان دو تمدن بزرگ صلح‌طلب و شرکای جامع راهبردی می‌توانند با همراهی راهبردی و همکاری‌های برد- برد، زمینه تحقق چندجانبه گرایی حقیقی را فراهم آورند.

وی افزود: قطعا اعتماد پایدار بین دو کشور می‌تواند بستر همکاری‌ها را در قالب ابتکار جاده- کمربند و همچنین برنامه جامع همکاری،گسترش دهد و همکاری‌های بین منطقه‌ای را به توسعه، ثبات و صلح تبدیل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، رییس دولت سیزدهم ابراز امیدواری کرد در فصل نوین روابط دو کشور، شاهد ارتقای و گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و همچنین عملیاتی کردن مشارکت راهبردی باشیم.

وی اضافه کرد: سلامتی و موفقیت آن‌جناب و بهروزی مردم جمهوری خلق چین را آرزومندم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها