رایزنی ایران و روسیه درباره مسائل سوریه و افغانستان

رایزنی ایران و روسیه درباره مسائل سوریه و افغانستان
پنج‌شنبه 15 مهر 1400 - 14:41

«علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی با سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه و الکساندر لاورنتیف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه دیدار و با آنها درخصوص مسائل سوریه، افغانستان و یمن گفت و گو و رایزنی کرد.

العالم - جهان اسلام - سوریه - ایران

وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: در دیدار ورشینین و لاورنتیف با علی اصغر خاجی، اوضاع سوریه و پیرامون آن و پیشبرد روند حل و فصل سیاسی و ارائه کمک های انسانی به مردم سوریه مطابق قطعنامه های ۲۲۵۴ و ۲۵۸۵ شورای امنیت سازمان ملل بررسی شد.

در این بیانیه آمده است: علاوه بر آن ورشینین در دیدار با مشاور ارشد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، موضوعات مهم دستور کار منطقه ای که در شورای امنیت در دست بررسی است با محوریت تلاش های بین المللی برای حل و فصل اوضاع افغانستان و یمن مطرح کرد و دو طرف در خصوص این مسائل گفت و گو کردند.

هیات وزارت خارجه ایران به سرپرستی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دو روز در مسکو بسر برد.

امیر عبداللهیان روز چهارشنبه با سرگئی لاوروف همتای روسی خود دیدار و دو طرف طیف وسیعی از مسائل دوجانبه‌ای و منطقه‌ای را مورد بررسی قرار دادند.

امیر عبداللهیان و سرگئی لاوروف وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه همچنین در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات آنان پاسخ دادند.

لاوروف با اشاره به سطح عالی روابط تهران و مسکو گفت: خوشبختانه روابط تهران و مسکو در بهترین شرایط قرار دارد و اطمینان دارم این مناسبات با روی کار آمدن دولت جدید بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

امیرعبداللهیان نیز در این نشست خبری مشترک تصریح کرد: ما امروز راجع به موضوعات متنوعی در حوزه دوجانبه و بین‌المللی گفت وگو کردیم و نگاه نزدیکی میان دو کشور وجود دارد.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها