لاپید در راه واشنگتن برای بحث درباره ایران

لاپید در راه واشنگتن برای بحث درباره ایران
دوشنبه 19 مهر 1400 - 19:10

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز راهی واشنگتن می‌شود تا با مقام‌های ارشد آمریکایی درباره اقدام علیه برنامه هسته‌ای ایران رایزنی کند.

العالم - فلسطین اشغالی

«یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی دوشنبه راهی واشنگتن خواهد شد تا در این کشور ضمن شرکت در جشن توافق آبراهام، با مقامات عالی رتبه آمریکایی دیدار داشته باشد.

این سفر سه روزه شامل نشست سه جانبه و کنفرانس خبری با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا و «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات به مناسبت اولین سالگرد توافق آبراهام در برقراری روابط میان رژیم صهیونیستی و امارات است. برگزاری شام مشترک نیز از جمله برنامه‌های این سفر خواهد بود.

به گزارش روزنامه جروزالم پست، انتظار می‌رود که لاپید در این سفر با «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور و «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار کند. وی همچنین دیدار جداگانه‌ای نیز با بلینکن خواهد داشت.

ایران، مهمترین موضوع مورد بحث لاپید با مقام‌های آمریکایی خواهد بود. وی به دنبال تشویق مقام‌های آمریکایی برای اقدام علیه برنامه هسته‌ای ایران است.

در حالی که دیدگاه آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره ارزش مذاکرات با ایران متفاوت است اما دولت بایدن مدعی است که خواستار بازگشت به توافق هسته‌ای 2015 با ایران است اما لاپید معتقد است که آمریکا و اسرائیل در دیگر زمینه‌ها از جمله برنامه موشکی ایران، برنامه پهپادی این کشور و حضور در مرزهای شمالی رژیم صهیونیستی، اتفاق نظر دارد.

لاپید در این سفر با «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و تعدادی از نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه نیز دیدار خواهد داشت.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تلاش دارد بر اهمیت حمایت هر دو حزب آمریکا از اسرائیل تاکید کرده و حمایت دولت آمریکا از احزاب چیگرای اسرائیل را نیز تقویت کند.

لاپید در واشنگتن با رئیس «شورای امور عمومی آمریکا و اسرائیل» (آیپک) و «نیکوس دندیاس» وزیر خارجه یونان دیدار می‌کند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها