امیرعبداللهیان با مقام وزارت خارجه اتریش دیدار کرد/ رایزنی در باره مناسبات دوجانبه، احیای برجام و اقدامات تروریستی در افغانستان

 امیرعبداللهیان با مقام وزارت خارجه اتریش دیدار کرد/ رایزنی در باره مناسبات دوجانبه، احیای برجام و اقدامات تروریستی در افغانستان
شنبه 24 مهر 1400 - 21:02

دبیرکل وزارت امور خارجه اتريش که برای پنجمین دور گفتگوهای سیاسی بین دوکشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با حسین امير عبداللهيان وزير امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

به گزارش وزارت خارجه، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار پتر لاونسكي دبیرکل وزارت امور خارجه اتريش، مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و اتریش را دیرینه و قدیمی خواند و تصریح کرد، ما برای این روابط اهمیت زیادی قائل هستیم.

وی با ابراز امیدواری در زمینه افزایش همکاریهای اقتصادی و تجاری بین دو کشور، از اهدای محموله واکسن از سوی اتریش به کشورمان قدردانی کرد و خواستار همکاری های بیشتر دوکشور در زمینه همه گیری و واکسن کرونا شد.

وزیر امور خا جه کشورمان برخورد مسئولانه تر اتحادیه اروپا در قبال حقوق بی جا شدگان افغانستانی را مورد تاکید قرار داد و با محکوم کردن اقدامات تروریستی در هفته های اخیر در افغانستان، رشد داعش و گروههای تکفیری در افغانستان را خطرناک توصیف کرد.

پتر لاونسكي دبیرکل وزارت امور خارجه اتريش نیز در این دیدار با تجلیل از رابطه دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران و اتریش، ابراز امیدواری کرد با مشارکت همه طرفها برجام مجددا احیا شود.

دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش همچنین اقدامات تروریستی اخیر در افغانستان را محکوم کرد و افزود:جمهوری اسلامی ایران و اتریش نگرانیهای مشترکی در مورد داعش دارند.

وی همچنین حمایت اتریش از نشستهای همسایگان افغانستان برای حل مشکلات این کشور را مورد تاکید قرار داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها