الحشد الشعبی کوه های «تلعفر» را از وجود داعش پاکسازی کرد

الحشد الشعبی کوه های «تلعفر» را از وجود داعش پاکسازی کرد
يکشنبه 25 مهر 1400 - 13:12

نیروهای «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق در عملیاتی کوه های مشرف به شهر «تلعفر» واقع در استان شمالی «صلاح الدین» را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کردند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

سازمان الحشد الشعبی روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای بسیج مردمی عراق با اجرای عملیاتی به پاکسازی کوه های «محلبیه» (در شرق تلعفر) از بقایای عناصر داعش مبادرت کردند.

این بیانیه می افزاید، نیروهای الحشد و ارتش عراق عملیاتی را برای جست و جو و پاکسازی رشته کوه مهلبیه از بقایای داعش در شرق تلعفر انجام دادند.

سازمان الحشد الشعبی خاطرنشان کرده، در این عملیات دستگاه اطلاعات، گروه های خنثی سازی و کنترل مواد منفجره، نیروهای تیپ ۵۳ بسیج مردمی و ارتش مستقر در استان نینوا مشارکت داشتند.

بنابر این گزارش، در این عملیات چندین مخفیگاه تروریست ها منهدم و ۲۰ کیلومتر از محدوده منطقه در کوه محلبیه از وجود عناصر داعش پاکسازی شد.

گروه تروریستی داعش اواخر خرداد ۹۳ خورشیدی شهر تلعفر در شمال عراق را به اشغال خود درآورد.

جمعیت این شهر ٢٠٠ هزار نفری را بیشتر ترکمن‌های شیعه تشکیل می دهند. داعش پیش از اشغال تلعفر شهرهای مهم موصل و تکریت را نیز تصرف کرده بود.

عراق در سال ۲۰۱۷ با بسیج نیروهای مردمی و ارتش پیروزی بر داعش را که به مدت بیش از سه سال نزدیک به یک سوم قلمرو این کشور را گرفته بود، اعلام کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها