چند اسیر فلسطینی با وخامت حالشان در کارزار اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شدند

چند اسیر فلسطینی با وخامت حالشان در کارزار اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شدند
سه شنبه 27 مهر 1400 - 21:18

منابع فلسطینی اعلام کردند که چند اسیر فلسطینی که از دو تا سه ماه پیش به کارزار اعتصاب غذا با رژیم صهیونیستی پیوسته‌اند، امروز بر اثر وخامت حالشان به بیمارستان منتقل شده‌اند.

العالم - فلسطین اشغالی

جواد بولس وکیل مرکز نادی الاسیر فلسطین می‌گوید که «علاء الاعرج» اسیر فلسطینی که از ۷۳ روز پیش اعتصاب غذا کرده است، با وخامت حالش به بیمارستان الرمله منتقل شد.

به گزارش روسیا الیوم، بنا به اعلام این مرکز حمایت از اسرای فلسطینی، «هشام ابوهواش» دیگر اسیر فلسطینی است که از ۶۴ روز پیش اعتصاب غذا کرده و او هم با وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد.

وکیل فلسطینی می‌گوید که حال «مقداد القواسمی» هم در نود و یکمین روز اعتصاب غذا بسیار وخیم شد و پزشکان او را به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل کردند.

مرکز نادی الاسیر فلسطین می‌گوید، القواسمی با احتمال مرگ ناگهانی روبروست و علائم ظاهری او نشان دهنده افت شدید سیستم عصبی اوست که ممکن است باعث آسیب شدید مغزی وی شود.

این سه اسیر از جمله شش اسیر فلسطینی هستند که در مخالفت با بازداشت اداری خود به اعتصاب غذای باز ادامه می‌دهند.

«ایمن عوده» عضو عرب کنست هم که از ابتدای اعتصاب غذای اسرای فلسطینی از رژیم صهیونیستی خواسته بود آنها را آزاد کند امروز در بیمارستان کابلان در مرکز سرزمین‌های اشغالی که القواسمی اسیر فلسطینی با وخامت حالش بستری است، با عضو تندرو کنست که برای دیدن القواسمی به بیمارستان آمده بود، درگیر شد و اجازه نداد که او بخواهد وارد اتاق اسیر فلسطینی شود.

۲۵۰ اسیر وابسته به جهاد اسلامی نیز حدود هفت روز است که در اعتراض به رفتار زندانبانان صهیونیست دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها