کاخ سفید خواستار آغاز فوری مذاکرات از سوی کره شمالی شد

کاخ سفید خواستار آغاز فوری مذاکرات از سوی کره شمالی شد
چهارشنبه 28 مهر 1400 - 05:25

سخنگوی کاخ سفید آزمایش موشک بالستیک کره شمالی را محکوم کرد و خواستار آغاز فوری مذاکرات از سوی این کشور شد.

العالم-آمریکا

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در واکنش به آزمایش موشک بالستیک کره شمالی افزود: ما آزمایش موشک بالستیک کره شمالی را محکوم می کنیم. این آزمایش های موشکی چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض می کنند و یک تهدید برای منطقه هستند.

سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: ما از کره شمالی می خواهیم از اقدامات تحریک آمیز بیشتر خودداری کند و وارد یک گفت و گوی حقیقی و پایدار شود.

جن ساکی اضافه کرد: این آزمایش های موشکی همچنین بر نیاز فوری برای گفت و گو و دیپلماسی تاکید می کند. پیشنهاد ما برای دیدار در هر جا و در هر زمانی بدون پیش شرط همچنان پا برجاست.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: آمریکا همچنین در حال مشورت با متحدان در منطقه در مورد این مساله است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) روز سه شنبه اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک ناشناس را به سمت آبهای شرقی پرتاب کرده است.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود: ارتش کره شمالی یک موشک بالستیک ناشناس را از نزدیکی شهر سینپو در استان هامگیونگ شمالی در شمال شرقی این کشور به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.

در این بیانیه آمده است که مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و ایالات متحده در حال تجزیه و تحلیل جزئیات بیشتر در مورد این موشک هستند. ارتش کره جنوبی از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد و از طریق همکاری نزدیک با ایالات متحده آماده هرگونه واکنش است.

پیش از این، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی خواستار تقویت توان نظامی کشورش برای مقابله با آنچه که اقدامات نیروهای "خصمانه" علیه پیونگ یانگ خواند شد، اما گفت که این اقدام با هدف جنگ علیه کره جنوبی یا ایالات متحده انجام نمی شود.

به گزارش یونهاپ، کیم طی سخنانی در نمایشگاه توسعه دفاعی که به مناسبت ۷۶ امین سالگرد تاسیس حزب کارگران کره شمالی در پیونگ یانگ دایر شده است، همچنین از سئول و واشنگتن به دلیل تمرینات نظامی مشترک و توسعه سلاح انتقاد کرد.

او گفت: "ایالات متحده مکرراً اعلام می کند که با کشور ما دشمنی ندارد اما هیچ زمینه رفتاری وجود ندارد که باور کنیم چنین نیست، برای نوادگانمان باید قوی باشیم.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها