هشدار مقام سابق کاخ سفید درباره کودتای خزنده ترامپ

هشدار مقام سابق کاخ سفید درباره کودتای خزنده ترامپ
چهارشنبه 28 مهر 1400 - 21:39

یک مقام سابق امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا درحال طراحی یک کودتای آهسته است و انتخاب مجدد وی در انتخابات آینده آمریکا بر پایه یک دروغ بزرگ خواهد بود.

العالم ـ آمریکا

فیونا هیل مقام سابق امنیت ملی کاخ سفید، با اخطار نسبت به انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: او می تواند دوباره پیروز شود. اگر این اتفاق رخ دهد انتخاب ترامپ بر پایه یک دروغ بزرگ و تلاش گسترده برای سرکوب رای و مشارکت مردم خواهد بود.

به گزارش تارنمای خبری هیل، این مقام سابق امنیت ملی کاخ سفید در دولت ترامپ گفت: انتخاب ترامپ بحران های قانون اساسی مکرر ایجاد و آمریکا را تهدید خواهد کرد. ما هم اکنون در این بحران هستیم. کودتای تدریجی او در ششم ژانویه و در حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره به اوج خود نرسید. وی افزود: من این سانحه را یک قسمت از زنجیره ای طولانی می بینم. این یک کودتای متفاوت است زیرا اگرچه ترامپ از کاخ سفید خارج شده اما او معتقد است که همچنان در قدرت قرار دارد.

به گزارش ایرنا، ششم ژانویه ۲۰۲۱ (۱۷ دی) کنگره آمریکا مشغول شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، دونالد ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

با این حال طرفداران ترامپ در جمعیتی بزرگ به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، توانستند وارد ساختمان و اتاق‌های مختلف آن شوند. در جریان این حمله پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا با استیضاح دوم او در کنگره همراه شد. با این حال محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا با مخالفت جمهوری‌خواهان مواجه شد و شکست خورد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها