سیدحسن نصرالله: فلسطین نقطه اجماع امت اسلامی است/ سکوت در قبال آنچه که در سرزمینهای اشغالی رخ می دهد، جایز نیست/ مقاومت در لبنان با تمام طمع ورزی های رژیم صهیونیستی مقابله خواهد کرد

سیدحسن نصرالله: فلسطین نقطه اجماع امت اسلامی است/ سکوت در قبال آنچه که در سرزمینهای اشغالی رخ می دهد، جایز نیست/ مقاومت در لبنان با تمام طمع ورزی های رژیم صهیونیستی مقابله خواهد کرد
جمعه 30 مهر 1400 - 21:08

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت میلاد رسول اکرم(ص) گفت: از برکات امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی در ایران آن است که نقطه ای که به نظر می رسید محل اختلاف است به همگرایی و وحدت مبدل شد.

العالم ـ لبنان

سید حسن نصرالله با تبریک میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت افزود: از برکات امام خمینی (قدس سره الشریف) آن است که 12 تا 17 ربیع الاول را هفته وحدت اسلامی نامگذاری کرد.

وی خاطرنشان کرد: بدون شناخت رسول اکرم(ص) و گفتار و کردار و سیره اش، نمی توان اسلام و شریعت اسلامی را شناخت و به تعبیر قرآن، پیامبر الگوی حسنه‌ای برای مؤمنان و مسلمانان است.

نصرالله افزود: سلاح کشیدن به روی دیگران به منظور ارعاب آنها، نوعی افساد فی الارض به شمار می آید.

وی گفت هر کسی می بایست در مقابل کشورش مسئولیت پذیر باشد، بویژه اگر مردمش و یا خاک و شرف و عزت و کرامت کشورش در معرض تعدی قرار گیرد و این همان دین محمد(ص) است.

دبیرکل حزب الله لبنان، فلسطین را نقطه اجماع امت اسلامی دانست و تصریح کرد باید همواره مسئولیت در قبال این ملت مظلوم را یادآور شویم، سکوت در قبال آنچه که در فلسطین رخ می دهد، صحیح نیست و جایز نمی باشد.

وی ادامه داد در فلسطین ملتی مظلوم و سرزمینی اشغال شده است که مقدسات آن مورد تعرض و تجاوز قرار می گیرد و نمی شود که یک انسان به آن بی تفاوت و بی توجه باشد.

سید حسن نصرالله گفت همه باید تبعات حمایت از فلسطین را بپذیرند، همانگونه که ایران امروز تبعات آن را متحمل می شود.

وی خاطر نشان کرد آمریکایی ها خودشان می گویند که داعش ساخته دست ماست و ما آن را مجهز کردیم اما دیگران نمی خواهند بشنوند!

نصرالله با تاکید بر لزوم اتحاد میان مسلمانان افزود هرگاه مسلمانان متحد شدند در تمام عرصه ها پیروز شدند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت دشمنان می خواهند که ما با همدیگر در حال جنگ باشیم تا آنها بتوانند بر کشورهای ما مسلط شوند و به غارت ثروت و منابع ما ادامه دهند.

وی گفت باید اعلام انزجار و محکومیت علیه فتنه گران و کسانی که می خواهند کشور را به جنگ داخلی بکشانند، از جانب مردم و رسانه ها ادامه یابد.

نصرالله افزود مقاومت در لبنان با تمام طمع ورزی های رژیم صهیونیستی مقابله خواهد کرد؛ و هر وقت شرایط اقتضا کرد، می تواند این کار را انجام دهد.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد توانایی مقاومت برای دفاع از لبنان و منابع و ثروت هایش در مقابل طمع ورزی های رژیم صهیونیستی ارتقا پیدا کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها