جیک سالیوان: تلاش می‌کنیم یک جبهه متحد در قبال ایران تشکیل دهیم

جیک سالیوان: تلاش می‌کنیم یک جبهه متحد در قبال ایران تشکیل دهیم
چهارشنبه 5 آبان 1400 - 09:24

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت آمریکا به دنبال تشکیل یک جبهه‌ متحد در قبال ایران است.

العالم - آمریکا

به گزارش العالم به نقل از آسوشیتدپرس، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد دولت آمریکا به دنبال هماهنگی با سه کشور اروپایی برای تشکیل یک «جبهه متحد» در قبال ایران است.

جیک سالیوان در پاسخ به پرسشی در خصوص سفر اروپایی رئیس‌جمهور آمریکا گفت: جو بایدن با شرکای اروپایی یعنی انگلستان، فرانسه و آلمان، سه کشور حاضر در توافق هسته‌ای موسوم به برجام، درباره ایران گفت‌وگو خواهد کرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اضافه کرد: بخشی از دلایلی که رئیس‌جمهور (جو بایدن) می‌خواهد از فرصت برای هماهنگی نزدیک با شرکای اروپایی خود، به ویژه با سه کشور اروپایی که بخشی از مذاکرات هستند، استفاده کند، این است که ما پس از چهار سال اختلاف در سیاست ایران در دولت گذشته (آمریکا)، یک جبهه متحد داشته باشیم.

جیک سالیوان در ادامه تاکید کرد٬ بازگشت به مذاکرات احیای برجام در وین، پایتخت اتریش برای دولت آمریکا یک اولویت اصلی محسوب می‌شود.

سالیوان در ادامه اضافه کرد: در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک محدودیت‌های قابل توجه و اساسی بر برنامه هسته‌ای آنها اعمال می‌شد. ما روی برنامه هسته‌ای ایران محدودیت‌هایی قرار داده بودیم، اکنون آن محدودیت‌ها را نداریم چون دیگر چنین توافقی را نداریم.

او با این حال گفت: ما باور داریم همچنان فرصتی برای حل این (مساله) از طریق دیپلماتیک وجود دارد.
تاکنون شش دور مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام با حضور ایران، روسیه، انگلستان، فرانسه، آلمان و چین و مشارکت غیر مستقیم آمریکا در وین پایتخت اتریش برگزار شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها