العالم گزارش می دهد؛

تجاوز قریب‌الوقوع ترکیه به سوریه

تجاوز قریب‌الوقوع ترکیه به سوریه
چهارشنبه 5 آبان 1400 - 15:08

تحولات در شمال حلب، از جمله استقرار تجهیزات نظامی ترکیه و شبه‌نظامیان قسد در این منطقه حکایت از آن دارد که ترکیه عملیات نظامی خود علیه این گروه در محور "تل تمر" را به زودی صورت می‌دهد.

العالم- سوریه

به گزارش العالم،در مقابل آرامشی که بر جبهه‌های شهر "تل رفعت" در شمال حلب حاکم شده، ارتش ترکیه حملات علیه مراکز تجمع عناصر گروه شبه‌نظامی قسد در حومه شهر "تل تمر" در شمال غربی الحسکه را تشدید کرده است و همزمان هر دو طرف تجهیزات خود را به این منطقه اعزام کردند که همین امر نشان می‌دهد ترکیه دست به تجاوز نظامی جدیدی در محور تل تمر می‌زند.

منابع مطلع در شمال سوریه فاش کردند، مسئولان در ارتش و اطلاعات ترکیه در نشستی با سرکردگان گروه سوری موسوم به "ارتش ملی" درباره ترتیبات تجاوز برنامه‌ریزی شده ترکیه به شمال و شمال شرقی سوریه گفت‌وگو کردند.

منابع مذکور تأکید کردند، به موجب تاکتیک نظامی 35 هزار تن از عناصر گروه‌های مسلحی که در عملیات نظامی اخیر مشارکت داشتند، در خطوط مقدم جبهه‌های فرضی در "تل تمر"، "تل رفعت"، "منبج" و "عین عیسی" مستقر می‌شوند مشروط بر اینکه کماندوهای ویژه ارتش ترکیه از آنها در اماکن پرخطر حمایت کنند.

منابع معارضِ نزدیک به "ارتش ملی" فاش کردند، کاروانی از گروه‌های مسلح به دستور ارتش ترکیه قرار است از عفرین عازم مناطق شرقی فرات شوند و جبهه‌های تل تمر در حومه الحسکه مقصد بعدی‌شان می‌شود.

این منابع تصریح کردند، انتظار می‌رود عناصر زیادی از گروه "ارتش ملی" طی روزهای آینده به شهر تل ابیض در حومه الرقه عازم شوند که تحت اشغال ترکیه است.

بر این اساس، بعد از تهدید ترکیه مبنی بر عملیات نظامی علیه قسد در مناطقی پراکنده، هر دو طرف تجهیزات نظامی بسیار در این مناطق مستقر کردند و پیش‌بینی می‌شود تمرکز این عملیات در تل رفعت، منبج( غرب فرات)، عین العرب، تل تمر، عین عیسی و "المالکیه" باشد.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها