آمریکا: امکان دستیابی سریع به توافق بر سر بازگشت به برجام وجود دارد

آمریکا: امکان دستیابی سریع به توافق بر سر بازگشت به برجام وجود دارد
پنج‌شنبه 6 آبان 1400 - 09:54

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، ایالات متحده آماده بازگشت به مذاکرات برجام درباره برنامه هسته‌ای ایران است.

العالم - آمریکا

به گفته یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرگزاری تاس ، ایالات متحده آماده بازگشت به مذاکرات برجام درباره برنامه هسته‌ای ایران است و تصور می کند دستیابی به یک توافق سریع برای بازگشت کامل به مفاد برجام امکان پذیر و قابل دسترس است.

بر اساس این گزارش، اظهارات مقام وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات علی باقری معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی است که گفته است، مذاکرات بین ایران و قدرت های جهانی تا اواخر نوامبر از سرگرفته خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: ما گزارش هایی را مشاهده کرده‌ایم ولی هیچ گونه اطلاعاتی درباره جزئیات احتمالی بازگشت به مذاکرات وین در ماه نوامبر نداریم. همان طور که بارها اعلام کرده‌ایم، ما آماده بازگشت به وین هستیم و بر این باوریم که امکان دستیابی به یک توافق سریع و اجرای یک تفاهم برای بازگشت به اجرای مشترک مفاد برجام وجود دارد، آن هم با بستن چند مساله کوچک باقی مانده که در پایان ششمین دور مذاکرات در ژوئن لاینحل باقی مانده است.

وی ابراز امیدواری کرد که ایران به مذاکرات وین بازگردد تا هر چه سریعتر و با حسن نیت مذاکرات را ادامه دهد. همان طور که شفاف اعلام کرده‌ایم، پنجره برای ابد باز نخواهد بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها