دیدار معاون امیرعبداللهیان و رئیس کمیسیون بین‌الملل مجلس بلاروس/ تلاش برای رفع مشکل اتباع ایرانی گرفتار در مززهای این کشور

دیدار معاون امیرعبداللهیان و رئیس کمیسیون بین‌الملل مجلس بلاروس/ تلاش برای رفع مشکل اتباع ایرانی گرفتار در مززهای این کشور
پنج‌شنبه 6 آبان 1400 - 13:07

رئیس کمیسیون بین‌الملل مجلس بلاروس در دیدار معاون وزیر خارجه ایران اعلام کرد که از همه توان خود برای رفع مشکل اتباع ایرانی گرفتار در مرزهای این کشور با لیتوانی و لهستان استفاده خواهد کرد.

العالم - ایران - اروپا

سید کاظم سجادی، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه که به مینسک سفر کرده، در دیدار با «آندری ساوینیخ» رئیس کمیسیون بین‌الملل مجلس بلاروس، که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مینسک برگزار شد، ضمن تاکید بر روابط حسنه دو کشور و تمایل دو طرف بر بسط و گسترش آن در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی پارلمانی، خواستار همراهی و همکاری وی در پیگیری برای نجات جان اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس با لیتوانی و لهستان، شد.

سجادی سیاست جمهوری اسلامی ایران را حمایت همه جانبه از اتباع خود برشمرد و افزود: از دولت و مقامات بلاروس انتظار می‌رود با عملکرد مسئولانه به فکر جان اتباع ایرانی گرفتار در سرمای شدید در مرز آن کشور با لیتوانی و لهستان بوده و سفارت را در ارائه خدمات انسانی از قبیل تحویل پتو و غذای گرم به آنان و کمک به متقاضیان بازگشت به میهن، یاری رساند.

معاون وزیر امور خارجه آمادگی خود و هیأت همراه و سفیر کشورمان در بلاروس را برای بازدید از مرزهای آن کشور با لیتوانی و لهستان به منظور کمک به ایرانیان گرفتار در سرما اعلام و از این مقام مسئول درخواست کرد برای جلوگیری از بروز یک فاجعه انسانی، هرچه سریعتر از همه توان و ظرفیت خود، بهره گیرد.

رئیس کمیسیون بین الملل مجلس بلاروس نیز با اشاره به روابط نزدیک دو کشور، حفظ و توسعه آن را جزو اولویتهای دولت متبوعش برشمرد و از بروز وضعیت موجود ابراز تاسف کرد. وی به وجود برخی گروهها که با اغفال افراد، آنان را گرفتار وضعیت بغرنج و پیچیده می‌کنند، اشاره و بر رعایت قوانین و مقررات بین‌المللی از سوی همه کشورها و دولتها تاکید کرد.

فارس /

آندری ساوینیخ اعلام کرد که از همه توان و ظرفیتش برای رفع مشکل به وجود آمده استفاده خواهد کرد.

گفتنی است پیش از این حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه طی گفتگویی تلفنی با همتای بلاروس خود در باره وضعیت اتباع ایرانی رایزنی و تبادل نظر کرده بود.

وزارت امور خارجه در راستای حمایت کنسولی و حقوقی از اتباع کشورمان، پیرو اطلاع از گرفتاری تعدادی از شهروندان ایرانی در مرزهای بلاروس با لیتوانی و لهستان، بلافاصله پیگیری موضوع را در دستور کار قرار داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها