رویترز: هیأتی از اتحادیه عرب به لبنان سفر می‌کند

رویترز: هیأتی از اتحادیه عرب به لبنان سفر می‌کند
شنبه 15 آبان 1400 - 21:41

خبرگزاری رویترز روز شنبه گزارش داد، هیأتی از اتحادیه عربی روز دوشنبه برای گفت‌وگو درباره بحران لبنان و کشورهای حاشیه خلیج فارس به بیروت سفر می‌کند.

العالم - لبنان

یک منبع به این خبرگزاری گفت: این هیأت باهدف مذاکره درباره شکاف موجود میان لبنان و کشورهای حاشیه خلیج فارس به بیروت سفر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، این هیأت روز دوشنبه به ریاست «حسام زکی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب به لبنان می رود.

در پی اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در برنامه «برلمان شعب» (پارلمان ملت) شبکه تلویزیونی «الجزیره» قطر که در آن حمله کشورهای ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان و امارات علیه یمن را محکوم کرد، عربستان سفیر خود در بیروت را فراخواند و سفیر لبنان را اخراج کرد.

قرداحی با انتقاد از تجاوز نظامی ائتلاف سعودی گفته بود، «انصارالله» به جایی تجاوز نکرده و از مردم خود که در جشن و عزا توسط جنگنده‌های سعودی بمباران می‌شوند، دفاع می‌کند.

کویت، بحرین و امارات نیز در دنباله روی از عربستان سفرای خود در بیروت را احضار کردند. بحرین و کویت نیز به سفیر و کاردار لبنان در کشورهای خود ۴۸ ساعت فرصت دادند تا خاک این کشور را ترک کنند.

رسانه‌های لبنان پس از انتشار این مصاحبه گفتند که به دنبال اظهارات قرداحی در مورد جنگ یمن، بحران سیاسی جدیدی در افق میان لبنان و عربستان نمایان شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها