شوک به هواداران تیم ملی؛

بازتاب وسیع عدم حضور طارمی در لیست اسکوچیچ

بازتاب وسیع عدم حضور طارمی در لیست اسکوچیچ
يکشنبه 16 آبان 1400 - 08:54

عدم دعوت از مهدی طارمی به اردوی تیم ملی برای دیدار برابر لبنان و سوریه، بازتاب فراوانی در رسانه های خارجی داشت.

العالم - ایران

اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری دورهای پنجم و ششم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر اعلام شد که بزرگترین اتفاق ممکن، عدم دعوت از مهدی طارمی برای حضور در دیدار برابر لبنان و سوریه بود. مسئله ای که علاوه بر رسانه های داخلی، مورد توجه رسانه های خارجی نیز قرار گرفت و تمامی روزنامه های معروف پرتغالی این خبر را پوشش دادند.

روزنامه اوژوگو در این زمینه نوشت: مهدی طارمی در آخرین لیست اعلام شده از سوی دراگان اسکوچیچ برای چالش های بعدی تیم ملی ایران حضور ندارد. این تصمیم مربوط به درگیری اخیر مربی و بازیکن است. دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران، امروز شنبه فراخوان دیدار با لبنان و سوریه برای راهیابی به جام جهانی 2022 را اعلام کرد و مهدی طارمی غایب بود. مهاجم پورتو یکی از چهره های موثر این تیم که در حال گذراندن روزهای خوبی در جمع آبی و سفیدهاست، برای حضور در تیم ملی انتخاب نشد.اوژوگو در ادامه نوشته است: این تصمیم اسکوچیچ به اختلافات اخیر سرمربی و طارمی مربوط می شود. همه چیز از آنجا شروع شد که اسکوچیچ در مصاحبه ای اعلام کرد که بازیکنان ایرانی اگرچه از نظر تکنیک و توانایی بدنی بسیار قوی هستند، اما از نظر تاکتیکی ضعیف هستند. مهاجم اف سی پورتو با این صحبت های اسکوچیچ موافقت نکرد و پاسخ او را داد.

در بخش پایانی این گزارش به توئیت مهاجم ایرانی پورتو اشاره شده و آمده است: طارمی در آن زمان نوشت: "می خواهم بگویم بازیکنان ایرانی علاوه بر تکنیک فردی و قدرت بدنی، دانش تاکتیکی بالایی از فوتبال دارند. متاسفانه مشکلات جایی دیگر است. زنده باد ایران." این درگیری حتی باعث شد تا این دو برای رفع اختلاف جلسه ای ترتیب دهند. اما به گفته مطبوعات فارسی، به نظر می رسد مشکل به طور کامل برطرف نشده است.


روزنامه آبولا نیز تیتر صفحه نخست خود را به عدم دعوت از طارمی اختصاص داد و نوشت: طارمی دور از لیست ایران. مهدی طارمی به دلیل اختلاف با دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران، برای بازی های مقدماتی جام جهانی و دیدار برابر لبنان و سوریه دعوت نشد. ماجرا به مهرماه برمی‌گردد که مربی به نظم تاکتیکی بازیکنان ایرانی اشاره کرد و گفت خیلی‌ها در این زمینه ضعف دارند.

این روزنامه در ادامه آورده است: مهدی طارمی از صحبت های این مربی خوشش نیامد و در حساب رسمی خود در توییتر نظر مخالفی را مطرح کرد که دراگان اسکوچیچ آن را دوست نداشت. اسکوچیچ بازیکن تیم پورتو را کنار گذاشت و در شبکه های اجتماعی احساس آشفتگی عمیقی را در بین هواداران ایرانی ایجاد کرد. این اولین بار نیست که طارمی با مربی کروات درگیر می شود. اخیراً گلزن آبی و سفیدها عنوان کرد که با حضور کارلوس کی روش در تیم ملی ایران فضای متفاوتی برای بهتر شدن تیم وجود داشت.


روزنامه رکورد نیز تیتر "حذف طارمی از ترکیب ایران پس از جنجال با سرمربی" را برای مطلب خود انتخاب کرد و نوشت: مهدی طارمی بازیکن بزرگ تیم ایران و پورتو از لیست بازی برابر لبنان و سوریه خارج شد. به گفته برخی مطبوعات ایران، این جدایی در نتیجه درگیری است که طارمی با سرمربی تیم دراگان اسکوچیچ داشت.

در ادامه نیز آمده است: لازم به یادآوری است که پس از آخرین بازی‌های ایران، سرمربی تیم ملی اعلام کرد که بازیکنان این کشور از نظر تاکتیکی ضعیف هستند، اما قدرت بدنی و فنی آنها قابل قبول است. حرفی که از سوی طارمی بی پاسخ نماند. پس از پیروزی 1-0 پورتو مقابل آث میلان در دراگائو، چهره بزرگ تیم ملی ایران پس از نمایش درخشان مقابل میلان، پاسخ دراگان اسکوچیچ را داد و در ادامه همین اختلاف، به اردوی تیم ملی ایران دعوت نشد.رسانه لبنانی FALebanon نیز خبر عدم دعوت از طارمی را پوشش داد و نوشت: بازیکن پورتو به دلیل اظهارنظرهای بد درباره دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی، از ترکیب تیم ملی ایران کنار گذاشته شد. علاوه بر این، چند خبرنگار نیز به بازتاب عدم دعوت از طارمی پرداختند. رمی مارتینز خبرنگار پرتغالی توئیت طارمی را یادآوری کرد و علت عدم دعوت از او را این مسئله بیان کرد. سلطان آل علی خبرنگار معروف اماراتی نیز با ریپلای کردن توئیت طارمی نوشت: فوتبالدوستان ایرانی از عدم دعوت مهدی طارمی برای دیدارهای ایران از مراحل پنجم و ششم مقدماتی جام جهانی شوکه شده اند. این محرومیت با تصمیم مربی اسکوچیچ به دلیل اختلاف با این بازیکن برای اظهاراتش صورت گرفت.الکساندر آبنوس خبرنگار ایرانی - آمریکایی نیز با انتشار این توئیت نوشت که عدم حضور مهدی طارمی در لیست تیم ملی، غیرقابل باور است.

ورزش 3

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها