ارتش یمن یک پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد

ارتش یمن یک پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد
سه شنبه 18 آبان 1400 - 10:42

ارتش یمن اعلام کرد که توانسته یک پهپاد جاسوسی آمریکایی را که در حال انجام عملیاتی خصمانه در استان مأرب بوده، سرنگون کند.

العالم - یمن

سرتیپ «یحیی سریع»‌ سخنگوی نیروهای مسلح یمن، صبح امروز (سه‌شنبه)، اعلام کرد که نیروهای این کشور توانسته‌اند یک پهپاد جاسوسی ساخت آمریکا را در منطقه «الجوبه» در استان مأرب سرنگون کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که به یاری خداوند، پدافند هوایی این کشور توانسته یک پهپاد جاسوسی مسلح از نوع «اسکن ایگل» ساخت آمریکا را حین انجام عملیات خصمانه در استان مأرب ساقط کند.

سرتیپ یحیی سریع در ادامه با اشاره به اینکه این پهپاد صبح امروز سرنگون شده، اضافه کرد که پهپاد مذکور با یک سلاح مناسب سرنگون شده است.

طبق این اعلام، تصاویر مربوط به لاشه این پهپاد سرنگون شده ضبط شده است و به زودی منتشر خواهد شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بخش پایانی اظهاراتش خاطرنشان کرد که این پهپاد، پنجمین پهپاد از نوع اسکن ایگل است که پدافند هوایی یمن در سال جاری میلادی توانسته آن را سرنگون کند.

ارتش یمن در ماه‌های گذشته نیز موفق شده بود چند پهپاد ائتلاف سعودی را که در بخش‌های مختلفی از خاک یمن در حال انجام عملیات خصمانه بودند، سرنگون کند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

فارس

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها