سازمان ملل چند فرمانده ارتش یمن را تحریم کرد

سازمان ملل چند فرمانده ارتش یمن را تحریم کرد
پنج‌شنبه 20 آبان 1400 - 11:05

شورای امنیت سازمان ملل متحد سه فرمانده ارشد ارتش و نیروهای مردمی یمن را به نام های محمدعبدالکریم الغامری، صالح مصفر صالح الشاعر و یوسف المدانی، در ارتباط با حملات به داخل خاک عربستان، تحریم کرد.

العالم - یمن

دولت انگلیس بدون اشاره به جنایت های نیروهای عربستان و متحدانش علیه مردم یمن، علت پیشنهاد پیش نویس این قطعنامه را حملات نیروهای ارتش و مردمی یمن به عربستان سعودی اعلام کرد.

شورای امنیت در این قطعنامه از همه کشورها درخواست کرده که فورا دارایی های این سه تن را توقیف و از سفر آنها جلوگیری کنند.

تاکنون شمار یمنی های تحت تحریم سازمان ملل متحد به ۹ تن رسیده که عبدالمالک الحوثی رهبر جنبش انصارالله از جمله این افراد است.

عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلاف چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد. بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

یونیسف اعلام کرده است که از هر پنج کودک چهار نفر، حدود ۱۱ میلیون کودک به کمک‌های بشردوستانه در یمن نیاز دارند و این در حالی است که ۴۰۰ هزار کودک دچار سوء تغذیه شدید هستند و دو میلیون کودک نیز از تحصیل محروم هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها