حمله روستاییان شرق سوریه به خودروهای اشغالگران آمریکایی

حمله روستاییان شرق سوریه به خودروهای اشغالگران آمریکایی
پنج‌شنبه 27 آبان 1400 - 03:02

منابع خبری سوری چهارشنبه شب گزارش دادند که ساکنان روستاهای شرق سوریه مانع از عبور نظامیان آمریکایی شده اند.

العالم - سوریه

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه ”سانا“؛ اهالی روستای تل‌ذهب در حومه جنوبی قامشلی در سوریه ضمن مقابله با خودروهای نظامی اشغالگران آمریکایی، مانع از عبور آن‌ها از این روستا به سمت قامشلی شدند.

منابع محلی به سانا در الحسکه گفتند، کاروانی شامل پنج زره پوش نیروهای اشغالگر آمریکایی که یک خودروی متعلق به نیروهای سوریه دموکراتیک ”قسد“ نیز آن‌ها را همراهی می‌کرد، به دنبال عبور از این روستا بودند و قصد حرکت به سمت قامشلی را داشتند که اهالی روستا با پرتاب سنگ و شکستن شیشه یکی از خودروها، آن‌ها را وادار به برگشت کردند.

این اقدام ساکنان مناطق شرقی سوریه یک هفته پس از آن صورت می گیرد که ارتش سوریه پنجشنبه گذشته مانع ورود یک کاروان نظامی آمریکا به شهر القامشلی شد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است؛ اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش در سال‌های اخیر انجام داده است.

در دو سال گذشته آمریکا با اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر حضور خود را در مناطق نفت خیز سوریه بیشتر کرده، حضوری که منجر به سرقت بیشتر نفت مردم این کشور شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

آمریکا مرداد ماه گذشته برای همین منظور یک قرارداد با گروه های کرد شمال سوریه امضاء کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها