بیانیه مقاومت عراق درباره خروج نیروهای آمریکایی از این کشور

بیانیه مقاومت عراق درباره خروج نیروهای آمریکایی از این کشور
جمعه 28 آبان 1400 - 17:23

کمیته‌ هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق با اشاره به نزدیک شدن سال جدید میلادی، اعلام کرد که نشانه‌ای مبنی بر خروج نیروهای اشغالگر آمریکا از خاک عراق مشاهده نکرده است.

العالم - عراق

کمیته هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق، بیانیه‌ای در ارتباط با خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق صادر کرد.

کمیته هماهنگی مقاومت عراق در این بیانیه اعلام کرد: «از نزدیک میزان تعهد به مفاد گفت‌و‌گوی راهبردی که ما به جدیت اشغالگران و تعهداتشان به عنوان یکی از طرف‌های آن اعتماد نداشتیم را زیر نظر داریم».

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما با خود عهد بستیم که به مذاکره‌کنندگان عراقی برای بیرون راندن اشغالگران آمریکایی از خاک پاکمان با استفاده از شیوه‌های دیپلماتیک زمان دهیم؛ اما تا این لحظه هیچ نشانه‌ای مبنی بر خروج ندیده‌ایم با آنکه تا پایان سال جاری میلادی ۴۲ روز بیشتر فاصله نداریم ما شاهد بودیم که اشغالگران آمریکایی گستاخ، تعداد نیروها و تجهیزاتشان در پایگاه‌های مستقر در عراق را افزایش داده‌اند و حتی هم‌اکنون اظهاراتی رسمی و نیمه‌رسمی درباره قصد عدم خروج از کشور می‌شنویم آن هم به بهانه درخواست بغداد. در عین حال، هیچ واکنش یا تکذیبیه‌ای از جانب دولت عراق درباره این اظهارات احمقانه ندیده‌ایم».

گروه‌های مقاومت عراق همچنین با اشاره به اینکه برخی به تازگی اظهاراتی درباره سلاح مقاومت مطرح کرده‌اند، تأکید کرد که از این سلاح مقاومت پس از پایان مهلت داده‌شده برای تکه‌تکه کردن اشغالگران استفاده خواهد شد.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به مشروع بودن استفاده از سلاح علیه اشغالگران، عنوان شده است که سلاح مقاومت همواره سر اشغالگران را نشانه خواهد گرفت.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها