حمله گسترده پهپادی به سه شهر عربستان سعودی

حمله گسترده پهپادی به سه شهر عربستان سعودی
شنبه 29 آبان 1400 - 10:56

پس از هشدار اخیر سخنگوی نیروهای مسلح یمن به ائتلاف سعودی، رسانه‌ها خبر دادند که سه شهر عربستان سعودی هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

العالم - عربستان سعودی

منابع یمنی، بامداد امروز (شنبه)، از حمله پهپادی گسترده به چند شهر جنوبی عربستان سعودی خبر دادند.

شبکه «المیادین» به نقل از منابع یمنی گزارش داد که پهپادهای ارتش یمن سه شهر نجران، جیزان و ابها در جنوب عربستان را هدف قرار داده‌اند.

طبق این گزارش، همزمان با انتشار این اخبار در رسانه‌ها یمنی، پرواز هواپیماها در سه شهر جنوبی عربستان سعودی متوقف شده است.

این اخبار در حالی منتشر شده است که سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اخیرا در بیانیه‌ای با اشاره به تشدید حملات ائتلاف سعودی وعده انتقام داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: «این تنش، عواقب وخیمی برای نیروهای متجاوز خواهد داشت و آن‌ها باید متحمل نتایج این اقدام شوند».

با این حال، سخنگوی نیروهای مسلح یمن هنوز بیانیه‌ای رسمی در این خصوص صادر نکرده و جزئیات مربوط به این حملات را اعلام نکرده است.

از سوی دیگر، «حسین العزی» معاون وزیر امور خارجه دولت صنعاء در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر خبر داد که کشورهای متجاوز موج جدیدی از تنش نظامی و اقدامات خصمانه را از زمین و هوا علیه یمن به‌ویژه استان الحدیده آغاز کرده‌اند.

معاون وزیر امور خارجه یمن همچنین در بخش پایانی اظهارات خود اشاره کرد که این تنش نظامی نوعی پاسخ فوری به دستورات آمریکا و اظهارات خصمانه مقامات این کشور علیه ملت مظلوم یمن بوده است.

حملات ائتلاف سعودی در حالی علیه یمن تشدید شده است که ارتش صنعاء اخیرا و پس از خروج ناگهانی نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی از استان الحدیده (غرب یمن) توانست بر بخش‌های عظیمی از این استان مسلط شود.

از سوی دیگر، گزارش‌های منابع یمنی حاکی از آن است که نیروهای صنعاء در آستانه تسلط کامل بر استان مأرب هستند و قبایل این استان یکی پس از دیگری به نیروهای صنعاء می‌پیوندند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها