ورود وزیر جنگ تل‌آویو به مغرب پس از گمانه‌زنی‌ها درباره «گنبد آهنین»

ورود وزیر جنگ تل‌آویو به مغرب پس از گمانه‌زنی‌ها درباره «گنبد آهنین»
چهارشنبه 3 آذر 1400 - 10:55

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه رفت‌و آمدهای مقام‌های تل‌آویو به مغرب، روز چهارشنبه (امروز) وارد رباط پایتخت این کشور آفریقایی شد.

العالم - فلسطین اشغالی

پس از گمانه‌‍زنی‌های اخیر درباره آمادگی تل‌آویو برای تجهیز مغرب به سامانه «گنبد آهنین»، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از سفر وزیر جنگ این رژیم به مغرب خبر دادند.

بنا بر گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم روز چهارشنبه (امروز) وارد رباط پایتخت مغرب شد.

به نوشته روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» به نقل از وبگاه «واللا نیوز»، این اولین سفر بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مغرب محسوب می‌شود.

سفر بنی گانتز به رباط در حالی انجام شده است که چندی قبل رسانه‌های مغربی از آمادگی رژیم صهیونیستی برای تجهیز مغرب به سامانه گنبد آهمین خبر دادند.

طبق این گزارش‌ها، کابینه رژیم صهیونیستی آمادگی خود را برای حمایت از مغرب با سامانه گنبد آهنین برای رهگیری موشک‌های «اسکندر» و «اس-۴۰۰» الجزایر اعلام کرده است.

سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه رفت و آمدهای مقام‌های تل‌آویو به رباط انجام شده است. اواخر مرداد ماه جاری «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به رباط سفر و با «ناصر بوریطه» همتای مغربی خود دیدار کرد.

سفر لاپید اولین سفر یک مقام عالیرتبه صهیونیستی پس از توافق عادی‌سازی میان دو طرف در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) است. در سفر لاپید، چندین توافقنامه بین دو طرف امضا شد.

مغرب، امارات، بحرین و سودان چهار کشور عربی هستند که سال گذشته میلادی و در دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» در آمریکا، با رژیم صهیونیستی توافق عادی‌سازی روابط امضا کردند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها