ژاپن سفارت خود را در کابل بازگشایی می‌کند

ژاپن سفارت خود را در کابل بازگشایی می‌کند
چهارشنبه 3 آذر 1400 - 11:11

سفیر ژاپن در افغانستان در دیدار با معاون سیاسی نخست وزیر طالبان گفت به شرط تامین امنیت سفارت این کشور در کابل بازگشایی می‌شود.

العالم - آسیا

تاکاشی اوکاتا سفیر ژاپن در افغانستان با «مولوی عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست وزیر طالبان روز گذشته (سه‌شنبه) دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر ژاپن در این دیدار ضمن اعلام ادامه حمایت از مردم افغانستان گفت: دولت این کشور با حکومت طالبان همکاری خود را ادامه خواهد داد.

وی افزود: ژاپن کمک‌های انساندوستانه خود به افغانستان را افزایش داده و قرار است محموله پیش از زمستان به این کشور فرستاده شود.

اوکاتا ضمن تاکید برای بهبود رابطه طالبان با جامعه جهانی گفت: برای بازگشت سفارت این کشور در کابل باید از تامین امنیت اطمینان حاصل شود و به همین دلیل یک چارچوب اقدام مشترک ایجاد خواهد شد.

پیش از این نیز خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک مقام طالبان خبر داد که امارات متحده عربی سفارت خود در کابل، پایتخت افغانستان را بازگشایی کرده است.

همچنین روز یکشنبه سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان تأیید کرد که دولت آلمان نیز می‌خواهد سفارت خود را در کابل بازگشایی کند.

امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان، روز شنبه، بیست‌ونهم آبان، در گفت‌وگو با یک رسانه خارجی گفته است که آلمان قصد دارد فعالیت دیپلماتیک خود را در افغانستان از سر گیرد.

وی افزوده است که سفارت آلمان در کابل، هفته جاری دوباره فعال می‌شود.

بازگشایی آرام سفارتخانه‌ها در کابل در حالی روی می‌دهد که اوضاع انسانی در افغانستان بسیار وخیم گزارش شده است. صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هشدار داد که اگر نهادهای جهانی کمک‌رسان به افغانستان کمک نکنند، ممکن است یک میلیون کودک افغان به خاطر سوء تغذیه شدید، جان خود را از دست دهند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها