حمایت تمام‌قد جهاد اسلامی از حزب‌الله لبنان

حمایت تمام‌قد جهاد اسلامی از حزب‌الله لبنان
چهارشنبه 3 آذر 1400 - 22:34

پس از آنکه استرالیا جنبش حزب‌الله لبنان را در فهرست به اصطلاح تروریستی خود قرار داد، جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن محکومیت شدید این اقدام، تأکید کرد که حزب‌الله همواره به وظایف مشروع خود در برابر اشغالگران عمل کرده است.

العالم - فلسطین اشغالی لبنان

جنبش جهاد اسلامی فلسطین، شامگاه امروز (چهارشنبه)، در بیانیه‌ای حمایت کامل خود را از جنبش حزب‌الله لبنان در پی اقدام اخیر استرالیا اعلام کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اقدام استرالیا در تروریستی خواندن جنبش حزب‌الله لبنان را به شدت محکوم و اعلام کرد: «تصمیم ظالمانه استرالیا در پاسخ به فشارهای صهیونیستی انجام شده است تا جانبداری آشکار دولت این کشور از رژیم صهیونیستی نمایان شود؛ رژیمی که در سایه وجود نظام بین‌المللی همدست و ناتوان از متوقف کردن کارشکنی‌ها و تجاوزات صهیونیستی علیه کشور و مردمان، همچنان دست از تجاوز و تروریسم بر نمی‌دارد».

جنبش جهاد اسلامی ادامه داد: «حزب‌الله به نقش و وظایف خود در مواجهه با تجاوزها و تروریسم عمل می‌کند و به نقش مشروع خود در مقاومت برابر اشغالگران و مقابله با تهدیدات مستمر این رژیم در شرایطی که آن‌ها بخش‌هایی از خاک لبنان را تحت اشغال خود درآورده‌اند، عمل کرده است».

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما به حزب‌الله مقاومت‌کننده و رهبری آن درود می‌فرستیم و ایستادگی این جنبش در کنار ملت فلسطین، آرمان عادلانه آن‌ها و حمایت از مقاومت فلسطین را ارج می‌نهیم».

جهاد اسلامی در پایان ضمن ظالمانه و اشتباه قلمداد کردن تصمیم استرالیا، تأکید کرد که این تصمیم هیچ تأثیری بر حزب‌الله و تلاش این جنبش برای تقویت شیوه مقاومت نخواهد داشت بلکه پافشاری و ثبات حزب‌الله را برای ادامه این مسیر دو چندان خواهد کرد.

جنبش حزب‌الله لبنان ساعتی پیش ضمن محکومیت شدید اقدام استرالیا، آن را تبعیت ذلیلانه از دیکته‌های آمریکایی صهیونیستی قلمداد کرد.

حزب‌الله در این خصوص اعلام کرد: «این تصمیم و دیگر تصمیم‌های مشابهی که پیشتر برخی کشورهای غربی آن را اتخاذ کرده‌اند، نه تأثیری بر روحیه ملت وفادار ما در لبنان و نه روحیه آزادگان و شرافتمدان نخواهد داشت. این تصمیم تأثیری بر موضع حزب‌الله و حق طبیعی این جنبش در مقاومت و دفاع از کشور و مردمش و همچنین حمایت از جنبش‌های مقاومت ضد اشغالگری و تجاوزات صهیونیستی نخواهد داشت».

این بیانیه پس از آن صادر شد که دولت «اسکات موریسون» بامداد چهارشنبه (۲۴ نوامبر/ ۴ آذر) اعلام کرد تمامیت گروه حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.

«کارن اندروز»، وزیر کشور استرالیا با بیان اینکه حزب‌الله از «جهاد اسلامی فلسطین» و «گردان‌های عزالدین قسام» حمایت می‌کند، حزب‌الله را به آنچه «تهدید به حملات تروریستی» خوانده شده متهم کرده است.

اقدام دولت موریسون در پی لابی‌گری‌های سازمان‌های صهیونیستی و رژیم صهیونیستی صورت گرفته است. یکی از سخنگویان سفارت رژیم صهیونیستی در استرالیا بلافاصله از تصمیم کانبرا استقبال کرد و گفت: «هیچ فرقی بین شاخه‌های نظامی و سیاسی حزب‌الله وجود ندارد و گفتن این مسئله برای مبارزه با تروریسم لازم است».

آمریکا و رژیم صهیونیستی از سال‌ها پیش تلاش‌هایی را برای پایین آوردن محبوبیت حزب‌الله در لبنان آغاز کرده‌اند. در همین راستا، واشنگتن کشورهای اروپایی را برای تروریستی اعلام کردن کل حزب‌الله تحت فشار شدید قرار داده است. آمریکا همچنین چندین بانک و شخصیت لبنانی را به اتهام ارتباط حزب‌الله در فهرست تحریم قرار داده است.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که حزب‌الله، یکی از مهمترین احزاب سیاسی لبنان به شمار می‌رود. اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در لبنان بارها مورد انتقاد کارشناسان و تحلیلگران سیاسی قرار گرفته که می‌گویند حزب‌الله نقش مهمی در حفظ آرامش و ثبات لبنان و مبارزه با گروه‌های تروریستی و افراطی در منطقه داشته است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها