سویه کرونایی «اومیکرون» در آلمان هم مشاهده شد

سویه کرونایی «اومیکرون» در آلمان هم مشاهده شد
شنبه 6 آذر 1400 - 19:45

یک مقام ایالت هِسِن در غرب آلمان روز شنبه اعلام کرد سویه جدید کرونا به نام اومیکرون احتمالا در این کشور مشاهده شده است

العالم - اروپا

«کای کلوس» وزیر امور اجتماعی ایالت هِسِن تاکید کرد که شب گذشته چند جهش از نوع اومیکرون در مسافرانی که از آفریقای جنوبی بازگشته اند، مشاهده شده است.

فرودگاه فرانکفورت که بزرگترین قطب آلمان و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اروپاست، در ایالت هسن قرار دارد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه این فرد در شرایط قرنطینه قرار دارد، از همه افرادی که طی هفته گذشته از آفریقای جنوبی به آلمان بازگشته اند، خواست تماس هایشان را محدود کنند و آزمایش کرونا دهند.

این سویه جدید در شرایطی کشف شده که آلمان و بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر با افزایش موارد ابتلا به کرونا دست به گریبان هستند.

براساس اعلام انستیتو روبرت کخ، روز شنبه ۶۷ هزار و ۱۲۵ مورد ابتلای جدید به کرونا در آلمان به ثبت رسید، ضمن اینکه بیش از یکصد نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کووید – ۱۹ جان باخته اند.

آلمان به تازگی محدودیت های کرونایی سخت تری را اعمال کرد که مردم را ملزم می کند برای استفاده از وسائط نقلیه عمومی و رفتن به محل کار، مدرک واکسیناسیون، بهبودی از بیماری کرونا یا تست منفی ویروس را ارائه دهند. برخی مناطقی که کرونا در آن به اوج رسیده است، فراتر از این موارد رفته و تعطیلی های جدیدی را اعمال کرده اند.

موج تازه کرونا در آلمان همچنین این مساله را مطرح کرده که این کشور از اتریش الگوبرداری و واکسیناسیون را برای همه شهروندان اجباری کند.

اولاف شولتس صدراعظم احتمالی بعدی آلمان ضمن حمایت از واکسیناسیون اجباری گفته است دولت جدید وی یک میلیارد یورو به عنوان پاداش برای کارکنان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم همه گیری سرمایه گذاری می کند.

عامل موج چهارم شیوع ویروس کرونا در آلمان تا حدی به نرخ پایین واکسیناسیون در این کشور نسبت داده می شود. نرخ واکسیناسیون در آلمان حدود ۶۹ درصد است در حالی که در دیگر کشورهای اروپایی این رقم بالاتر است و این میزان در فرانسه ۷۵ درصد اعلام شده است.

همچنین آلمان در تدارک برای کمپینی جهت تزریق دُز تقویتی واکسن کووید است تا موج چهارم شیوع کنترل شود. بسیاری از بازارهای کریسمس معروف در این کشور از همین حالا لغو شده اند و افرادی که هنوز واکسن نزده اند، احتمالا با منع رفت و آمد روبه رو می شوند.

پیش از این، مقام های بهداشتی هلند نیز اعلام کردند که ۶۱ مورد ابتلا به کووید – ۱۹ را در میان افرادی که از آفریقای جنوبی سفر کرده بودند، شناسایی کرده اند. مقام های مزبور تاکید کردند که درتلاشند که مشخص کنند آیا این تعداد مبتلا به سویه اومیکرون هستند یا نه.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها