هنیه: قرار گرفتن در لیست تروریسم، افتخاری برای حماس و حزب الله است/ خطر صهیونیست ها متوجه کل منطقه است

هنیه: قرار گرفتن در لیست تروریسم، افتخاری برای حماس و حزب الله است/ خطر صهیونیست ها متوجه کل منطقه است
شنبه 6 آذر 1400 - 23:13

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که مسئله فلسطین، فقط مختص به مردم این کشور نیست، بلکه متعلق به همه کشورهای عربی و آزادگان جهان است.

العالم - لبنان

سفر وزیر رژیم صهیونیستی به مغرب و اعلام توافق امنیتی بین طرفین، مایه تأسف است؛ زیرا «مغرب در طول تاریخ، در قلب مسئله فلسطین قرار داشته است».

وی خطاب به کشورهای عربی گفت که دشمن صهیونیستی، فقط دشمن مردم فلسطین نیست، «بلکه دشمن شما نیز است و خطر آن به تمام منطقه‌ خواهد رسید».

این مسئول حماس خاطر نشان کرد که تروریستی خواندن این جنبش و حزب الله لبنان، «نشان افتخاری بر سینه همه ماست».

هنیه همچنین گفت که دشمن صهیونیستی، چیزی جز فریبکاری ندارد، ولی سرزمین خود را آزاد خواهیم کرد و تا روز فیصله دادن بین «نبرد تاریخی بین آزادگان جهان و این پروژه صهیونیسم، زمان زیادی باقی نمانده است».

این در حالی است که پارلمان انگلیس روز جمعه (دیروز) با تروریستی اعلام کردن جنبش حماس موافقت کرد. با این موافقت، حماس به صورت رسمی، به عنوان سازمانی تروریستی در این کشور شناخته می‌شود و تمام فعالیت‌های این جنبش در انگلیس ممنوع خواهد بود.

«طار النونو» مشاور رئیس دفتر سیاسی حماس «اسماعیل هنیه» در همین زمینه گفت، این اقدام در راستای اعمال فشار انگلیس بر حماس و تلاش برای باجخواهی از آن صورت می‌گیرد.

وی افزود، تصمیم انگلیس علیه حماس با فشار لابی اسرائیلی انجام شد. لندن با این کار حمایت خود از پروژه رژیم اشغالگر صهیونیستی و نیز موضع خود علیه حماس را تجدید کرد.

این مسئول فلسطینی تصریح کرد، غرب دریافته است که نادیده گرفتن مقاومت فلسطین، جنبش حماس و نوار غزه ممکن نیست. حماس مواضع خود را تغییر نخواهد داد و به تصمیم انگلیس بی توجه خواهد بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها