۱۳ شهید و زخمی در جنایت تازه ائتلاف سعودی در صنعاء

۱۳ شهید و زخمی در جنایت تازه ائتلاف سعودی در صنعاء
يکشنبه 14 آذر 1400 - 03:10

وزارت بهداشت یمن در بیانیه‌ای از شهادت و مجروح شدن ۱۳ نفر در حملات شنبه‌شب ائتلاف متجاوز سعودی در شهرستان «معین» صنعاء خبر داد.

العالم-یمن

ائتلاف سعودی-آمریکایی جمعه‌شب در جنایتی جدید در یمن، انبار مواد غذایی در منطقه مسکونی «الاعناب» واقع در شمال غربی صنعاء را بمباران کرد.

وزارت بهداشت یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به منطقه الاعناب شهرستان معین، 13 نفر شهید و یا زخمی شدند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی جمعه شب هم در جنایتی دیگر، محل تجمع غیرنظامیان در روستای «الحکیمه» شهرستان مقبنه واقع در غرب استان تعز را بمباران کردند. در این جنایت عربستان، 16 نفر از غیرنظامیان یمنی از جمله دو کودک شهید شده و 8 نفر هم مجروح شدند.

سازمان یمنی «انتصاف» حامی حقوق زنان و کودکان، در آخرین آمار خود از تلفات جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، تعداد کودکان قربانی حملات آمریکایی-سعودی از ابتدای سال 2015 تا پایان نوامبر 2021 را بیش از 3825 کودک شهید و 4157 مجروح اعلام کرده است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از مارس 2015 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها