نشست اضطراری بارزانی با پیشمرگ‌ها در پی تداوم حملات داعش

نشست اضطراری بارزانی با پیشمرگ‌ها در پی تداوم حملات داعش
دوشنبه 15 آذر 1400 - 12:29

منابع عراقی از حمله جدید داعش به نیروهای پیشمرگ در اقلیم کردستان خبر دادند.

العالم - عراق
بنابر گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، داعش شامگاه یکشنبه به نیروهای پیشمرگ در مرزهای بین استان‌های کرکوک و اربیل حمله کرد که به کشته و زخمی شدن تعدادی از آن‌ها منجر شد.

وزارت پیشمرگ‌ها در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: شامگاه یکشنبه در حمله وحشیانه داعش به تیپ ۱۲۶ نیروهای پیشمرگ در نزدیکی روستای قره سالم تعدادی از این نیروها کشته و زخمی شدند. نیروهای ما داعشی‌ها را تعقیب کردند و اوضاع تحت کنترل ماست.

همچنین ریاست اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که نیچروان بارزانی، رئیس این اقلیم امروز(دوشنبه) نشست فوری با فرماندهان نیروهای پیشمرگ درباره تهدیدات داعش و گام‌های بعدی که بعد از حملات اخیر اتخاذ خواهد شد، برگزار کرد.

پیش از این نیچروان بارزانی هشدار داده بود که حملات اخیر داعش خطرات واقعی علیه امنیت و ثبات عراق و منطقه و جهان است.

وی بر لزوم تقویت حمایت جامعه جهانی و ائتلاف بین المللی از عراق و اقلیم کردستان برای مقابله با تروریسم تأکید کرد.

از سوی دیگر فرماندهی عملیات مشترک عراق نتایج نشست نظامی و امنیتی با وزارت پیشمرگ‌های اقلیم کردستان عراق را اعلام کرد.

در بیانیه گروه اطلاع رسانی امنیتی عراق آمده است: عبدالامیر الشمری، معاون فرمانده عملیات مشترک عراق با حضور معاون رئیس ستاد ارتش و فرمانده نیروهای زمینی، مدیر سازمان اطلاعات نظامی و فرماندهان عملیات در دیالی و کرکوک از یک هیئت امنیتی عالیرتبه با ریاست جبار یاور، دبیرکل وزارت پیشمرگ‌ها در دولت اقلیم کردستان عراق و فرماندهان پیشمرگ‌ها و فرمانده نیروهای ائتلاف در عراق استقبال کردند.

در این نشست درباره یکپارچه کردن تلاش‌های امنیتی و نظامی برای مقابله با حملات داعش و تقویت استراتژی همکاری و توافق امنیتی و نظامی میان نیروهای مرکز و اقلیم صحبت و با تقویت فعالیت اطلاعاتی و افزایش همکاری در این راستا برای مبارزه با تروریسم توافق شد.

همچنین درباره همکاری نیروهای ائتلاف بین المللی در چارچوب حمایت لجستیکی و یکپارچه کردن تلاش‌ها برای مبارزه با داعش و توافق با ادامه دیدارهای دوجانبه میان فرماندهان امنیتی و نظامی برای ایجاد دیدگاه واضحی درباره مقابله با تروریسم بحث و تبادل نظر شد.

این نشست در پی افزایش حملات داعش علیه پیشمرگ‌ها در مناطق مورد مناقشه بین بغداد و اربیل برگزار شد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها