ترامپ: بایدن باید به دلیل افزایش فوتی‌های کرونا استعفا کند

ترامپ: بایدن باید به دلیل افزایش فوتی‌های کرونا استعفا کند
دوشنبه 15 آذر 1400 - 23:02

رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفته که جو بایدن باید به دلیل افزایش فوتی‌های کرونا از سمتش استعفا کند.

العالم - آمریکا

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا از «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی این کشور خواسته به دلیل افزایش مرگ و میرهای ناشی از «کووید-۱۹» استعفا کند.

زمانی که ترامپ رئیس‌جمهور بود بایدن از او خواسته بود به دلیل مرگ و میر شهروندان آمریکایی در نتیجه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از قدرت کنار برود.

بایدن در تبلیغات انتخاباتی به شدت از نحوه مدیریت ترامپ برای مقابله با کرونا انتقاد کرده و روی این واقعیت مانور داده بود که در صورت به دست گرفتن قدرت، برنامه‌های زیادی برای ریشه‌کن کردن کرونا خواهد داشت.

نشریه نیوزویک نوشته این احتمال وجود دارد که مرگ و میرهای ناشی از کرونا در دوران بایدن از مرگ و میرها در دوران ترامپ پیشی بگیرد. علاوه بر این، نارضایتی شهروندان آمریکایی از نحوه پاسخدهی بایدن به این بیماری همه‌گیر کاهش شدید رضایت از عملکرد او در نظرسنجی‌ها را به همراه داشته است.

ترامپ امروز دوشنبه گفت که این ویروس «ضربه سختی» به بایدن زده است. او گفت علی‌رغم واکسینه شدن مردم شمار کسانی که در سال ۲۰۲۱ بر اثر کرونا جان باخته‌اند از سال ۲۰۲۰ بیشتر بوده است.

ترامپ گفت: «بایدن قبلاً گفته بود هر کسی با چنین عملکردی باید از قدرت کنار برود. بسیار خوب، جو، منتظر چه هستی؟»

نیوزویک نوشته تا پایان سال ۲۰۲۰ کرونا کووید-۱۹ جان ۳۶۱۴۳۰ شهروند آمریکا را گرفته بود. این در حالی است که در سال ۲۰۲۱ تا همین حالا ۴۲۰۵۵۰ نفر دیگر فوت کرده‌اند.

با آنکه شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در سال ۲۰۲۱ بیشتر از ۲۰۲۰ بوده هنوز آمار فوتی‌ها در دولت بایدن به دولت ترامپ نرسیده است. طبق نوشته نیوزویک، از پایان سال ۲۰۲۰ تا زمان تحلیف بایدن در ژانویه ۲۰۲۱ بیش از ۶۲۰۰۰ نفر دیگر بر اثر کرونا فوت کردند تا شمار کل فوتی‌های دولت ترامپ به ۴۲۴۳۹۵ نفر برسد.

با این حال، چنانچه نرخ فوتی‌ها به همین منوال پیش برود شمار فوتی‌ها در دولت بایدن ظرف چند هفته آینده از دولت ترامپ پیشی خواهد گرفت.

افزایش شمار فوتی‌ها لطمه سنگینی به دولت بایدن وارد می‌کند و اظهارات او اکنون می‌تواند علیه خودش به کار گرفته شود.

بایدن در مناظره انتخاباتی سال پیش، هنگامی که میزان فوتی‌ها ۲۲۰ هزار نفر بود گفته بود هر کسی که مقصر این همه مرگ و میر است نباید رئیس‌‌جمهور باقی بماند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها