اعتصاب معلمان فرانسوی در اعتراض به راهبرد نامنظم در مدیریت شیوع کرونا در مدارس

اعتصاب معلمان فرانسوی در اعتراض به راهبرد نامنظم در مدیریت شیوع کرونا در مدارس
پنج‌شنبه 23 دی 1400 - 10:29

معلمان فرانسوی قصد دارند روز پنجشنبه در اعتراض به سیاست‌ها و راهبردهای نامنظم دولت برای مدیریت شیوع ویروس کرونا در مدارس، اعتصاب کنند.

العالم - اروپا

در حالی که شیوع سویه امیکرون ویروس کرونا به نگرانی بزرگی در بسیاری از کشورها به خصوص فرانسه تبدیل شده است، معلمان این کشور قصد دارند امروز پنجشنبه در اعتراض به ناکامی دولت در اتخاذ سیاست های هماهنگ و منسجم برای مقابله با شیوع این ویروس در مدارس اعتصاب کنند.

بر اساس این گزارش، معلمان فرانسوی بر این باورند که سیاست ها و راهبردهای دولت تاکنون برای حفاظت از دانش آموزان و کادر آموزشی در برابر ویروس کرونا، ناکارآمد بوده و با شکست روبرو شده است.

دولت فرانسه پیش از کریسمس قوانین جدیدی را برای مقابله با ویروس کرونا در مدارس اعلام و اجرا کرد ولی پس از انتقادات گسترده از سوی والدین و معلمان و کادر آموزشی مدارس، تاکنون دو بار این قوانین را تغییر داده است.

در حالی که تعداد موارد روزانه ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه به بیش از 370 هزار نفر رسیده و موارد ابتلا در مدارس نیز به سرعت رو به افزایش است، دولت قصد دارد قوانین و تدابیر جدیدی را اجرا کند.

شیوع سریع امیکرون اکنون بسیاری از مدارس را بر سر دو راهی آموزش حضوری و مجازی قرار داده است.

اتحادیه های کارگری پیش بینی می کنند که بسیاری از مدارس فرانسه امروز پنجشنبه تعطیل خواهد شد و حدود 75 درصد معلمان در مدارس ابتدایی به این اعتصاب یک روزه ملحق خواهند شد.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها