عبور نفت ایران از کانال سوئز با وجود تحریم‌های آمریکا

عبور نفت ایران از کانال سوئز با وجود تحریم‌های آمریکا
دوشنبه 27 دی 1400 - 20:20

رئیس اداره کانال سوئز با توضیح اینکه در مورد عبور پرچم کشتی‌های عبوری از کانال سوئز، هیچ تبعیضی وجود ندارد، گفت و نفت ایران با وجود تحریم ها از این کانال عبور می کند.

العالم - مصر

اسامه ربیع، رئیس اداره کانال سوئز (SCA) گفت: انتظار می‌رود، پروژه توسعه بخش‌هایی از کانال سوئز، پس از 2 سال در جولای 2023 تکمیل شود.

پس از اینکه کانال سوئز در سال گذشته به علت به گل نشستن کشتی کانتینری «اِور گیون» (Ever Given)، به مدت 6 روز مسدود شد، این اداره، طرح‌هایی برای برای توسعه کانال دوم و بزرگ تر کردن کانال موجود ارائه داد.

ربیع توضیح داد ،کشتی‌ها به صورت کاروان از این کانال عبور می‌کنند و توسعه دومین کانال، ظرفیت را به 6 کشتی افزایش خواهد داد.

قرار است، بر اساس طرح هایی که قبلا اعلام شده بود، 30 کیلومتر از انتهای این کانال، جایی که اور گیون به گل نشست، 40 متر به سمت شرق عریض تر شود و عمق آن از 66 فوت به 72 فوت افزایش یابد.

ربیع می گوید: «این اقدامات ناوبری را در این بخش دشوار کانال 28 درصد بهبود خواهد داد.»

وی در پاسخ به پرسشی در مورد عبور نفت و سوخت ایران از کانال سوئز با وجود تحریم آمریکا بر فروش نفت این کشور گفت: « هیچ تبعیضی در مورد پرچم یک کشور در کشتی‌ها وجود ندارد و نفت ایران از این کانال عبور می‌کند.»

حزب الله سال گذشته با هدف برطرف کردن کمبود سوخت در لبنان، از ایران سوخت وارد کرد. محموله‌ها از طریق سوریه ارسال شد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها