بازداشت اعضای «حزب التحریر» به اتهام تبلیغ برای داعش در شمال افغانستان

بازداشت اعضای «حزب التحریر» به اتهام تبلیغ برای داعش در شمال افغانستان
سه شنبه 28 دی 1400 - 17:09

منابع محلی در شمال افغانستان اعلام کردند که طالبان چند عضو «حزب التحریر» را به اتهام تبلیغ و همکاری با گروه تروریستی داعش بازداشت کردند.

العالم - آسیا

منابع محلی در ولایت «تخار» اعلام کردند که نیروهای اطلاعاتی طالبان چند عضو «حزب التحریر» را با اتهام همکاری، تبلیغ و بسترسازی برای گروه تروریستی داعش در این ولایت بازداشت کردند.

به گزارش «خامه پرس»، مقامات طالبان و یا حزب التحریر تاکنون درباره این رویداد اظهارنظر نکرده‌اند.

حزب التحریر در سال 2003 میلادی در افغانستان ظهور کرد و پس از سال‌ها فعالیت زیرزمینی در این کشور اسفند سال گذشته همزمان با صدمین سالگرد سقوط امپراطوری عثمانی (آخرین خلافت اسلامی) با برافراشتن پرچم سیاه خویش بطور رسمی از هوادارنش در افغانستان خواست تا «خلافت را برپا» کنند.

«حزب التحریر» پس از ظهور در افغانستان در سال 2003 میلادی و سال‌ها فعالیت زیرزمینی در این کشور 20 اسفند سال 1399 همزمان با صدمین سالگرد سقوط امپراطوری عثمانی (آخرین خلافت اسلامی)، با برافراشتن پرچم سیاه، بطور رسمی از هوادارنش در افغانستان خواسته بود تا «خلافت را برپا» کنند.

حزب التحریر در وبسایت رسمی این گروه خود را یک حزب سیاسی و ایدئولوژیک عنوان می‌کند که هدفش را «اعاده زندگی اسلامی توسط برپا کردن دولت اسلامی (خلافت)» می‌خواند.

کارشناسان این حزب را آن سوی سکه داعش در افغانستان دانسته و هدف نهایی آن را نیز براندازی نظام‌های سیاسی در کشورهای اسلامی و جایگزینی آن با تأسیس «خلافت اسلامی» می‌دانند.

تسنیم

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها