بلینکن: ورود روسیه به خاک اوکراین با واکنش سریع مواجه خواهد بود

بلینکن: ورود روسیه به خاک اوکراین با واکنش سریع مواجه خواهد بود
شنبه 2 بهمن 1400 - 03:50

وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای هشدار داد هرگونه ورود روسیه به خاک اوکراین با واکنش سریع، یکپارچه و شدید مواجه خواهد شد.

العالم-آمریکا

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا شامگاه جمعه گفت که اعتقاد دارد هنوز فرصت‌هایی برای حل بحران با روسیه به صورت دیپلماتیک وجود دارد.

وی که با شبکه ABC مصاحبه می‌کرد، افزود در پاسخ به این سوال که آیا به جنگ نزدیک هستیم گفت که باید این سوال را از «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه پرسید.

بلینکن در ادامه گفت که آمریکا به صورت کتبی برخی از نگرانی‌های عمیق خود و همپیمانانش درباره اقدامات روسیه را ارائه خواهد داد.

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که روسیه همچنان به تشدید اوضاع و نه کاهش آن، در نزدیکی مرز اوکراین می‌پردازد.

وی هشدار داد: «برای روس‌ها شفاف ساختیم که هرگونه ورود نیروهای روس به سرزمین‌های اوکراین با واکنشی سریع، یکپارچه و شدید مواجه خواهد شد».

در روزهای اخیر روسیه با آمریکا و ناتو مذاکرات امنیتی برگزار کردند که موفقیت‌آمیز نبود. پیش از نشست‌های امنیتی مسکو و غرب، روسیه پیش‌نویس پیشنهادهای خود را ارائه کرد که شامل دو خواسته مرتبط با امنیت ملی این کشور بود–جلوگیری از گسترش بیشتر ناتو به سمت شرق اروپا و دورتر کردن تسلیحات این بلوک نظامی از مرز روسیه، که با مخالفت طرف غربی مواجه شد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها