دمشق: اقدامات داعش و قسد باعث کشتار غیرنظامیان در حسکه شده است

دمشق: اقدامات داعش و قسد باعث کشتار غیرنظامیان در حسکه شده است
يکشنبه 3 بهمن 1400 - 09:40

دمشق در واکنش به حوادث اخیر استان حسکه مجددا خواستار خروج نیروهای آمریکایی و نیروهای ترکیه از سوریه شد.

العالم - سوریه

وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن، حوادث اخیر در استان حسکه، خواستار خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه و نیروهای ترکیه از شمال غربی این کشور شد.

این وزارتخانه همچنین اقدامات نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان قسد را جنایت جنگی و مصداق جنایت علیه بشریت خواند.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: اقدامات داعش و قسد در روزهای اخیر باعث کشتار غیرنظامیان و تخریب گسترده زیرساخت‌ها در استان حسکه شده و از سوی دیگر جنگنده‌های آمریکایی با بمباران این منطقه باعث به قتل رسیدن شهروندان بی‌گناه در این استان شده‌اند.

این وزاتخانه همچنین خاطرنشان کرد: جنگ با تروریسم تنها شعارهای تبلیغاتی و مواضع دروغین نیست که از نشست‌های بین‌المللی و بلندگوها شنیده می‌شود؛ بلکه جنگ با تروریسم باید صادقانه، به دور از استانداردهای دوگانه، نفاق سیاسی و ارسال تروریست از مکانی به مکان دیگر برای خدمت به مقاصد سیاسی و نظامی باشد.

وزارت خارجه سوریه از نهادهای حقوق بشری سازمان ملل از جمله کمیساریای عالی در امور پناهندگان، سازمان جهانی غذا و یونیسف نیز خواست به هزاران خانواده سوری که مجبور به ترک منازل خود شده‌اند به هر روش ممکن کمک فوری کنند.

وزارت خارجه سوریه در پایان از شورای امنیت سازمان ملل خواست که با مسئولیت‌پذیری برای حفظ صلح و امنیت بین المللی و حفظ جان غیرنظامیان بی گناه در شمال و شمال شرق سوریه و مقابله با این فاجعه انسانی، اقدام لازم را انجام دهد.

یادآور می‌شود که تروریست های داعش بامداد جمعه به زندان «الصناعه» در محدوده تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» حمله کردند که هزاران تروریست داعشی در آن به سر می‌برند.

بر اساس گزارش‌ها تعدادی از تروریست‌ ها توانسته‌اند از زندان فرار کنند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز تاکید کرده است که تاکنون صدها نفر از فراریان دوباره دستگیر شده‌اند و ده‌ها تن فراری هستند.

تسنیم

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها