رئیس‌جمهور بورکینافاسو دستگیر شد

رئیس‌جمهور بورکینافاسو دستگیر شد
دوشنبه 4 بهمن 1400 - 14:42

منابع رسانه‌ای خبر دادند، «راک مارک کریستین کابوره» رئیس‌جمهور بورکینافاسو توسط تعدادی از نظامیان شورشی این کشور دستگیر شده است.

العالم - آفریقا

در شرایطی که از یکشنبه (دیروز) گمانه‌زنی‌هایی درباره کودتای نظامی در بورکینافاسو مطرح شده است، خبرها از دستگیری رئیس‌جمهور این کشور حکایت دارد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از دو منبع امنیتی و یک دیپلمات خبر داد، «راک مارک کریستین کابوره» رئیس‌جمهور بورکینافاسو توسط تعدادی از نظامیان شورشی دستگیر شده است.

این خبر در شرایطی منتشر شده که روز یکشنبه (دیروز) برخی رسانه‌ها درباره احتمال کودتای نظامی در بورکینافاسو خبر دادند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته گزارش داده بود، تعدادی از نظامیان شورشی بر یک پادگان نظامی در آواگادوگو پایتخت بورکینافاسو مسلط شدند.

طبق این گزارش، روز یکشنبه در پایتخت این کشور برای ساعت‌ها صدای تیراندازی شنیده شد.

تسلط تعدادی از «نظامیان شورشی» بر یک پادگان نظامی در پایتخت، بعد از تظاهرات علیه راک مارک کریستین کابوره و درخواست‌ها برای استعفای او از ریاست جمهوری انجام شد.

طبق گزارش‌ها، به دنبال انتشار خبرها درباره تسلط تعدادی از سربازان بر یک پادگان در آواگادوگو، تجمع حمایتی از آنها در پایتخت بورکینافاسو برگزار شد اما نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک آور معترضان را متفرق کردند.

«آیم بارتلمی سیمپوره» وزیر دفاع بورکینافاسو روز گذشته در مصاحبه با تلویزیون دولیت این کشور دستگیری رئیس‌جمهور این کشور را تکذیب کرده بود.

سیمپوره ادعا کرده بود که در تعدادی از پادگان‌های پایتخت و دیگر شهرها شورش‌هایی دیده شده است.

وزیر دفاع بورکینافاسو در اظهارات روز گذشته خود توضیحی درباره مکان اقامت و حضور رئیس‌جمهور این کشور آفریقایی نداده بود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها