دیدار وزیر خارجه توگو با امیرعبداللهیان

دیدار وزیر خارجه توگو با امیرعبداللهیان
سه شنبه 5 بهمن 1400 - 14:05

وزیر خارجه توگو امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

العالم - ایران

«رابرت دوسی» وزیر امور خارجه توگو که به تهران سفر کرده، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) پنجم بهمن ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه دیروز در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به سیاست متوازن دولت سیزدهم گفت که برنامه‌ای برای امیرعبداللهیان به منظور سفر به قاره آفریقا تنظیم شده است.

وزیر خارجه توگو دیروز نیز با آیت الله سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه کشورهای آفریقایی از ذخایر طبیعی، معدنی و نیروی انسانی غنی و با استعدادی برخوردار هستند، اظهار داشت: ایران به دنبال توسعه همه جانبه روابط با کشورهای آفریقایی از جمله توگو در راستای منافع مشترک ملت‌ها است.

وی تصریح کرد: کشورهای آفریقایی از ظرفیت‌های لازم برای توسعه و بالندگی برخوردار هستند و جمهوری اسلامی ایران از استقلال، پیشرفت و رفاه مردم آفریقا حمایت می‌کند.

«رابرت دوسی» وزیر امور خارجه توگو نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه کشورش خواهان برقراری روابط گسترده و همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: «لومه» به رویکردهای تهران در روند توسعه روابط اعتماد و اطمینان دارد و امیدوار است سیاست توسعه همکاری‌های اقتصادی با آفریقا با شراکت متقابل تقویت شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها