سرلشکر باقری: رژیم صهیونیستی تهدیدکننده امنیت منطقه است/ همکاری‌های نظامی ایران و جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد

سرلشکر باقری: رژیم صهیونیستی تهدیدکننده امنیت منطقه است/ همکاری‌های نظامی ایران و جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد
سه شنبه 5 بهمن 1400 - 17:18

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه، عامل ایجاد تفرقه و تهدیدکننده امنیت و ثبات کشورهای منطقه است.

العالم - ایران / سیاسی

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار سپهبد «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان که به ایران سفر کرده است، اظهار داشت: امیدوارم سفر شما به ایران فرصت مناسبی برای توسعه و تحکیم روابط میان دو کشور به‌خصوص در موضوعات دفاعی، فنی و نظامی باشد.

وی ادامه داد: ما همواره از دیدن برادران آذربایجانی خود خوشحال می‌شویم؛ زیرا همه ملت ایران احساس نزدیکی با ملت مسلمان جمهوری آذربایجان دارند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با هرگونه اشغالگری گفت: آزادسازی سرزمین‌های اشغالی آذربایجان که بعد از مدت سه دهه اتفاق افتاد، موجب خرسندی رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم عزیز ایران شد.
وی افزود: دو کشور مشترکات و نزدیکی‌های فراوانی از جهت تاریخی، دینی، مذهبی، زبانی و سایر موضوعات دارند و سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران هم توسعه روابط با همسایگان است؛ تمام این موارد باعث می‌شود که تلاش کنیم تا مناسبات بسیار نزدیک‌تری را با شما داشته باشیم.
سرلشکر باقری با تأکید بر لزوم احترام گذاشتن به تمامیت ارضی تمامی کشورها خاطرنشان کرد: ما همان مقدار که نسبت به کشور خودمان حساسیت داریم، نسبت به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان هم حساس هستیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه تروریست‌ها در سوریه و عراق شکست خورده‌اند، اما نابود نشده‌اند، گفت: این تروریست‌ها تلاش دارند در منطقه از جمله افغانستان، قفقاز و آسیای مرکزی گسترش یابند که با توجه به این موضوع، مقابله با آن‌ها نیازمند همکاری کشورهای منطقه است.
وی سپس بر لزوم رایزنی‌های بیشتر بین دو کشور به‌منظور جلوگیری از بروز سوءتفاهمات تأکید و عنوان کرد: سیاست اصولی ما حل و فصل مسائل منطقه توسط کشورهای منطقه، بدون دخالت بیگانگان است.
سردار باقری حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را عامل ایجاد تفرقه و تهدیدکننده امنیت و ثبات کشورهای منطقه دانست.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت در بازسازی اراضی آزادشده جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.

همچنین سردار باقری در حاشیه دیدار سپهبد «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان که در محل این ستاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ملاقات خوبی را با وزیر دفاع کشور برادر و مسلمان جمهوری آذربایجان داشتیم و در این دیدار سیاست جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با همسایگان از جنبه روابط نظامی و دفاعی با کشور آذربایجان را توضیح دادیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: همچنین در مورد اینکه با همکاری نیروهای مسلح دو کشور چگونه می‌توان امنیت و دفاع مطمئن برای دو کشور را فراهم کنیم، با یکدیگر تبادل نظر کردیم.

سرلشکرباقری اضافه کرد: با سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به ایران به‌طور حتم روابط نظامی دو کشور توسعه چشمگیری خواهد یافت و این موجب امنیت هر دو کشور می‌شود؛ به نحوی که مرز دو کشور، مرز صلح و دوستی و توسعه تجارت و رفت و آمد مردم خواهد بود.

در ادامه سپهبدحسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان هم به خبرنگاران گفت: بابت دعوت ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از بنده جهت انجام این دیدار تشکر می‌کنم و اینکه خیلی صمیمی بنده را پذیرا شدند؛ زیرا از بدو ورود صمیمیت بالایی را دیدیم.

وی افزود: در این دیدار با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درباره موضوعات مهمی صحبت کردیم.

سپهبدحسن اف ادامه داد: همچنین در این دیدار پیام رئیس جمهور آذربایجان را به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رساندیم و اعلام کردیم که در روابط دو جانبه، بسیار مصمم هستیم.

وزیر دفاع آذربایجان با بیان اینکه مطمئن هستم بعد از این دیدار، روابط دو کشور در سطح بالایی خواهد بود، خاطرنشان کرد: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به آذربایجان دعوت می‌کنم و امیدوارم به زودی این سفر محقق شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها