سرلشکر صفوی: حضور مردم فتنه های دشمنان را خنثی کرد

سرلشکر صفوی: حضور مردم فتنه های دشمنان را خنثی کرد
شنبه 16 بهمن 1400 - 16:47

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا مهمترین اقدام در پیشگیری از آثار سوء مواد مخدر را جهاد تبیینی برای عموم مردم و ارتقاء سطح مهارت های جامعه در برابر آسیب های مواد مخدر دانست .

العالم - ایران

سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ،دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا بمنظور گرامیداشت چهل و سومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دعوت دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در محل ستاد مبارزه با مواد مخدر و در جمع اعضاء و معاونین و مدیران ستادی این مجموعه به سخنرانی پرداخت و با اشاره به پشتوانه مردمی انقلاب اسلامی ایران گفت: حضرت امام (ره) با پشتوانه مردم انقلاب و جنگ را به پیروزی رساند و پس از انقلاب ، در فتنه ها ی اتفاق افتاده ، حضور مردم فتنه ها را خاموش و سرکوب کرد.

وی افزود: انقلاب ما یک انقلاب مکتبی و مردمی است و بیشترین کلمه ای که حضرت امام در سخنرانی های خود بکار می بردند عبارت مردم بود و پس از حضرت امام نیز بیشترین غم و نگرانی مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) از حال و وضع مردم است.

سرلشکر صفوی در ادامه به مقایسه انقلاب کبیر اسلامی ایران با انقلاب ها ی فرانسه ، انقلاب بلشویکی روسیه و انقلاب کمونیستی چین پرداخت و گفت:مهمترین وجه تمایز انقلاب کبیر اسلامی ایران با سایر انقلاب ها در درصد مشارکت مردم ، هندسه و چارچوب یا اصول اساسی و آرمانهای آنها و شخصیت – تفکر و اندیشه و اخلاق و عملکرد رهبران آنها و پایبندی به ارزشها و عدم انحراف از اصول انقلابها می باشد.

سرلشکر صفوی اضافه کرد: باید قدر مردم را بدانیم و مشکلات آنها را بفهمیم و حل کنیم.

دستیارو مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به آثار مخرب مواد مخدر بر سلامت ، اقتصاد و امنیت گفت: مواد مخدر از نوع صنعتی و سنتی آن برای سلامتی و نشاط جامعه – حفظ بنیان خانواده های ایرانی – اقتصاد خانواده و اقتصاد ملی ، اشتغال و تولید تهدید جدی است و در مسیر انحطاط جوانان و فریب فرهنگی آنها و جلوگیری از پیشرفت ملت و کشور عزیزمان ایران قرار دارد و بایستی همانند مسئله مقابله با ویروس کرونا، با موضوع مواد مخدر نیز با یک عزم ملی برخورد کنیم.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در بیان این موضوع که در برابر تهدید مواد مخدر چه باید کرد؟ گفت: در سطح جهانی دولت های آسیب پذیر غربی و شرقی و منطقه ای بایستی برای انهدام مراکز کشت مواد مخدر و منشاء کشت یک ائتلاف جهانی و منطقه ای تشکیل دهند.

وی افزود: متاسفانه آمریکائی ها نه تنها امنیت و اقتصاد را برای کشور افغانستان در طول اشغال آن به ارمغان نیاوردند بلکه کسب و تولید مواد مخدر را 50 برابر افزایش داده اند .

سرلشکر صفوی اضافه کرد: مقابله و انهدام شبکه های مافیایی مواد مخدر نیاز مند شبکه های اطلاعاتی و عملیاتی و ائتلاف بین المللی است .

سرلشکر صفوی با اشاره به ضرورت فهم مشترک در بعد داخلی در مقابله با مواد مخدر گفت: فهم مشترک بین قوای سه گانه و نیروهای مسلح از خطر و تهدید همه جانبه انواع مواد مخدر که جوانان و امنیت ملی و پیشرفت آینده کشور را هدف قرار داده است بایستی شکل گیرد و عزم و اراده ملی ملت و دولت و قوا برای ایجاد دغدغه و حساسیت مستمر برای ورود همه دستگا ها در موضوع پیشگیری لازم است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: مهمترین اقدام در پیشگیری از آثار سوء مواد مخدر جهاد تبیینی برای عموم مردم است و در این حرکت بایستی از ظرفیت یک میلیون معلم وکارمند و حدود 13 میلیون دانش آموز و صد هزار عضور هیات علمی دانشگاه ها و وزارت بهداشت و 4 میلیون دانشجو بهره برد.

سرلشکر صفوی ظرفیت بخش خصوصی و دولتی و کارگاه ها و بویژه خانواد ه ها را در پیشگیری از آسیب های مواد مخدر موثر دانست و به تشریح ظرفیت دستگاه ها و رسانه ها خصوصا شبکه های اطلاع رسانی و مجازی در جهاد تبیینی پرداخت.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر، از بروز رسانی و اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی بعنوان یک ضرورت نام برد و با اشاره به ایفاء نقش جوامع بین المللی در مسئولیت های خود گفت: ایران در خط مقدم مبارزه جهانی با مواد مخدر قرار دارد و دفتر مقابله با مواد مخدر سازمان ملل بایستی به مسئولیت های بین المللی خود در رفع تحریم های آمریکائی در تجهیزات مرتبط با کشف و مبارزه با مواد مخدر اقدام نماید.

سرلشکر صفوی بااشاره به ضرورت ایفاء نقش موثرتر کشورهای همسایه در مبارزه با مواد مخدر افزود:کشورهای همسایه شرقی ایران نسبت به ایفای نقش موثر در انهدام کشتزارهای مواد مخدر و ترانزیت مواد مخدر اقدام و به مسئولیت های خود عمل کنند.

وی با اشاره به ضرورت جریان سازی رسانه ای در خصوص ارتقاء سطح آگاهی ها و مهارت جامعه در برابر آسیب های مواد مخدر گفت:بایستی جریان سازی رسانه های بمنظور ارتقاء سطح آگاهی ها و مهارت و دانش آحاد جامعه در برابر آسیب ها ، عوارض و پیامد های مصرف مواد مخدر بصورت مستمر شکل گیرد.

سرلشکر صفوی تقویت دیپلماسی منطقه ای و بین المللی را یکی دیگر از راه های مقابله با مواد مخدر دانست و گفت: تقویت دیپلماسی منطقه ای و بین المللی به منظور مطالبه گری در ایفاء نقش و مسئولیت مشترک مبارزه با مواد مخدر بسیار موثر است و ایران باید در این زمینه دیپلماسی فعالی با کشورها داشته باشد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها