جزیره کیش نقطه تمرکز ایران در پشتیبانی از جام جهانی فوتبال

جزیره کیش نقطه تمرکز ایران در پشتیبانی از جام جهانی فوتبال
يکشنبه 21 فروردين 1401 - 15:01

وزیر راه و شهرسازی از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران در سه بخش اسکان، حمل و نقل هوایی و دریایی از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خبر داد و گفت: حمل و نقل هوایی بخشی قابل توجهی از مسافران از جزیره کیش به دوحه و برعکس بر عهده ایرلاین‌های ایرانی است.

العالم - ایران

‌به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی‌ با حضور در جزیره کیش، جام جهانی فوتبال را یکی از رویدادهای مهم و تاثیرگذار در عرصه بین المللی برشمرد و اظهار داشت:‌ در جریان سفر رییس جمهور کشورمان به کشور قطر، پشتیانی ایران از این رویداد در دستور کار قرار گرفته است و بر اساس توافق‌های اولیه در سفر آیت الله رییسی به قطر و دیدار با امیر این کشور اسکان، حمل و نقل هوایی و دریایی بخشی از مسافران و گردشگران جام جهانی ۲۰۲۲ از جمله پشتیبانی‌های ایران از این رویداد خواهد بود.

وی با بیان اینکه روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۱ و ۲۲ فروردین دیدارهای مختلفی با مسئولان قطر از جمله وزیر حمل و نقل و ارتباطات این کشور انجام خواهد شد، عنوان کرد: جزیره کیش نقطه تمرکز ایران در پشتیبانی از این رویداد خواهد بود، اما همه استان‌های ساحلی و غیر ساحلی نزدیک به آب‌های همیشه خلیج فارس می‌توانند از ایفای نقش کشورمان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر سهیم باشند.

قاسمی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و وزارت حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر مهمترین دستگاه‌های متولی در همکاری برای پشتیبانی از این رویداد هستند، گفت: همه برنامه‌ها در داخل ایران با همکاری وزارتخانه‌های دیگری همچون وزارت خارجه، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین در جریان این پشتیبانی‌ها حمل و نقل هوایی بخشی قابل توجهی از مسافران از جزیره کیش به دوحه و برعکس این مسیر بر عهده ایرلاین‌های ایرانی خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و محمد بن حمد الهاجری سفیر کشور قطر در تهران در اولین ساعات یکشنبه ۲۱ فروردین ماه، از طریق فرودگاه بین المللی کیش وارد این جزیره شد.

براساس این گزارش، جاسم بن سیف السلیطی، وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر نیز ظهر یکشنبه وارد جزیره کیش می‌شود.

آبان ماه امسال قطر میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال است با توجه به نزدیکی کیش به این کشور استفاده از این فرصت از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته و در این راستا مقرر شده ۵۲۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های ورزشی جزیره کیش از جمله استانداردسازی ۲ زمین چمن و احداث سه زمین دیگر تا مرداد ماه امسال هزینه شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها