دومین افسر ترکیه در عملیات شمال عراق کشته شد

دومین افسر ترکیه در عملیات شمال عراق کشته شد
چهارشنبه 31 فروردين 1401 - 11:42

دومین افسر نظامی ترکیه طی عملیاتی که آنکارا از دوشنبه پیش در خاک شمال عراق آغاز کرده، کشته شد.

العالم - ترکیه

وزارت دفاع ترکیه از کشته شدن دومین افسر با رتبه ستوان یکم طی عملیات «قفل المخلب» (قفل پنجه) که از دوشنبه پیش به بهانه مقابله با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شمال عراق کلید خورده است، خبر داد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع ترکیه، امروز (چهارشنبه، ۲۰ آوریل) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طی یک حمله راکتی در منطقه عملیاتی قفل پنجه در شمال عراق، ستوان یکم «قآن قانلی قویو» جان خود را از دست داد. این دومین افسر ترکیه‌ای است که از آغاز عملیات جدید در شمال عراق از روز دوشنبه پیش تاکنون کشته می‌شود. این در حالی است که عملیات ترکیه در خاک عراق با وجود اعتراض‌های مستمر بغداد، همچنان ادامه دارد.

وزارت دفاع این کشور در بیانیه‌ای رسمی در روز دوشنبه اعلام کرد که یک افسر با رتبه ستوان یکم بر اثر جراحت‌ ناشی از انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در شمال عراق کشته شد.

وزارت دفاع ترکیه، بامداد دوشنبه پیش با انتشار بیانیه‌ای از آغاز یک عملیات جدید علیه پ.ک.ک در شمال عراق خبر داد و اعلام کرد که این عملیات جدید با مشارکت نیروی هوایی و نیروهای ویژه ارتش این کشور علیه مخفیگاههای عناصر گروه تروریستی پ‌ک‌ک آغاز شده است.

این عملیات درحالی آغاز شده که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه جمعه پیش با «مسرور بارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش فارس، تحرکات نظامی ارتش ترکیه در شمال عراق درحالیست که دولت و جریان‌های سیاسی عراق به شدت با حضور نظامی آنکارا در شمال این کشور مخالفند و حملات مداوم هوایی‌اش را موجب نقض حاکمیت ملی خود می‌دانند.

ترکیه و پ.ک.ک طی چند دهه گذشته با یکدیگر در وضعیت جنگی هستند و بر اساس برخی گزارش‌ها، درگیری‌های دو طرف تاکنون بیش از ۴۰ هزار کشته برجا گذاشته است. آنکارا، حزب کارگران کردستان را یک گروه تروریستی می‌داند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها