عملیات گسترده الحشد الشعبی در مرکز عراق

عملیات گسترده الحشد الشعبی در مرکز عراق
پنج‌شنبه 8 ارديبهشت 1401 - 14:44

نیروهای الحشد الشعبی عراق عملیات گسترده‌ای را برای پاکسازی بخش‌هایی از استان‌های بابل و صلاح‌الدین آغاز کردند.

العالم - عراق

نیروهای الحشد الشعبی صبح امروز (پنج‌شنبه) عملیات امنیتی گسترده‌ای را در منطقه «جرف النصر» در شمال استان بابل و کوه‌های «حمرین» در استان صلاح‌الدین آغاز کردند.

به نوشته وبگاه المعلومه، در استان بابل، نیروهای تیپ ۴۷ الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی اقدام به پاکسازی و گشت و تفتیش در مناطق مختلف کردند. این عملیات از منطقه «البهبان» آغاز شد و نیروهای عراقی تا منطقه «مقبرة الرویعیه» پیش رفتند.

نیروهای بسیج مردمی عراق همزمان عملیات دیگری را در مناطق کوهستانی در شمال شرق استان صلاح‌الدین آغاز کردند. در این عملیات تیپ ۲۲ الحشدالشعبی به همراه نیروهای ارتش حضور داشتند.

الحشد الشعبی در بیانیه خود، این عملیات را در ادامه عملیات «اراده سخت» و با هدف پاکسازی نهایی تروریست‌های داعش و ممانعت از سازماندهی دوباره آن‌ها اعلام کرد.

این عملیات‌ها در شرایطی است که منابع امنیتی عراق در خصوص بازگشت دوباره داعش هشدار می‌دهند. در این راستا وبگاه اوراسیا، روز سه شنبه در گزارشی نوشت که با گذشت نزدیک به پنج سال از پایان خلافت ادعایی داعش در عراق، اما همچنان تروریست‌ها در قالب هسته‌های کوچک در مناطق بیابانی و کوهستانی و صعب العبور فعالیت دارند.

به گفته منابع عراقی، تروریست‌های داعش از سال ۲۰۲۱ بر میزان فعالیت‌های خود افزوده‌اند و تخمین زده می‌شود که هم‌اکنون بالغ بر ۸۰۰۰ تروریست داعشی در عراق حضور دارند که چهار هزار نفرشان فعالیت دارند و مابقی نیز در قالب هسته‌های خاموش درون جوامع سنی‌نشین منتطر فرصتی برای ورود به عرصه میدانی هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها