طوفان شن در عراق صدها نفر را راهی بیمارستان کرد

طوفان شن در عراق صدها نفر را راهی بیمارستان کرد
پنج‌شنبه 15 ارديبهشت 1401 - 16:10

از دیشب تاکنون طوفان شن 6 استان عراق را فرا گرفته و بیش از 1000 نفر را راهی بیمارستان کرده است.

العالم ـ عراق

رسانه‌های عراقی، امروز (پنجشنبه)، از وزش طوفان شن در مناطق مرکزی کشور عراق خبر دادند.

خبرگزاری فرانسه در این خصوص گزارش داد که گرد و غبار ۶ استان عراق از جمله بغداد، الانبار، کرکوک، نجف اشرف، کربلای معلی، استان صلاح الدین و دیوانیه را از چهارشنبه‌شب فراگرفته و مردم منطقه صبح امروز با یک آسمان نارنجی‌رنگ پوشیده از غبار مواجه شده‌اند.

بر اساس این گزارش، در استان الانبار واقع در غرب عراق که در مجاورت مرزهای سوریه قرار دارد، حدود ۷۰۰ مورد حالت خفگی به ثبت رسیده است. طبق اعلام مقامات عراق، در استان‌ نجف نیز بیش از ۱۰۰ نفر به دنبال طوفان شن دچار خفگی شده‌اند. در استان‌های صلاح الدین (مرکز عراق) ۳۳۲ مورد و در استان دیوانیه (جنوب عراق) هم ۱۰۰ مورد حالت خفگی به ثبت رسیده است.

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، مقامات محلی از ساکنان منطقه خواسته‌اند که از خانه‌های خود خارج نشوند. «عامر الجابری» مدیر بخش اطلا‌ع‌رسانی سازمان هواشناسی عراق اعلام کرده است که از شدت طوفان شن به تدریج امروز کاسته خواهد شد؛ اما احتمالا وزش این طوفان‌ها طی ماه جاری میلادی در بخش‌های مختلفی از خاک عراق ادامه داشته باشد.

وزش طوفان شن در ماه‌های گذشته به‌شکلی بی‌سابقه‌ در نقاط مختلفی از خاک عراق تکرار شده است که کارشناسان دلیل آن را تغییرات اقلیمی، کاهش بارش و بیابان‌زایی عنوان کرده‌اند. فرودگاه‌های بین‌المللی بغداد و نجف در آخرین مورد از این طوفان‌ها به علت کاهش سطح دید تعطیل شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها